В Україні, всупереч очікуванням, після завершення локдауна курс долара не виріс. Навіть навпаки: за останні пару тижнів він трохи "просів". Однак фінансисти кажуть, що свій ривок "американець" ще зробить, і він не за горами.
Після завершення локдауна Україна стала повертатися до звичного ритму життя. Виросла й ділова активність в країні, проте на попиті на валюту це поки ніяк не позначилося. Він, як і раніше, залишається досить млявим, і курс долара, природно, не підвищується.
Навіть більше, як показує свіжа статистика, в січні українці продали більше валюти, ніж купили.
В якійсь мірі це суперечить тенденціям на європейських ринках. Адже через холодну пору року підвищується попит на енергоносії. А це якраз той ресурс, який Україна купує за валюту. Однак валютного ажіотажу поки в Україні немає, зазначає директор департаменту казначейства "Ідея Банку" Ярослав Кабін.
"Деякі клієнти купили валюту наперед або, навпаки, не купують імпортну продукцію, очікуючи нових локдаунів", - пояснює ситуацію директор по ринках капіталу "Альфа-Банку Україна" Тетяна Попович.
Приватний сектор також в січні не проявляв активність в операціях із валютою. І справа тут не так в курсі долара, як у тому, що в людей не було великої потреби у покупці валюти. Через локдаун багато наших співгромадян не поїхали відпочивати за кордон, а отже, і валюта їм не знадобилася, каже начальник департаменту персональних банківських послуг UKRSIBBANK BNP Paribas Group Ігор Левченко.
При цьому він говорить, що в останні дні трохи активізувалися імпортери нафтопродуктів, яких наполохало зростання цін на нафту на світовому ринку.
Тому, коли запаси наявної доларової готівки вичерпаються, і бізнес, і пересічні громадяни візьмуться активніше скуповувати американську валюту. Тоді курс долара неминуче почне зростати. І цей період вже не за горами, кажуть банкіри.
Поки ж курс долара скромно коливається нижче позначки в 28 гривень і в найближчі дні, ймовірно, там і буде залишатися.