Курс долара, всупереч очікуванням, не виріс: банкіри говорять, що все ще попереду

В Україні, всупереч очікуванням, після завершення локдауна курс долара не виріс. Навіть навпаки: за останні пару тижнів він трохи "просів". Однак фінансисти кажуть, що свій ривок "американець" ще зробить, і він не за горами.

Курс долара, всупереч очікуванням, не виріс: банкіри говорять, що все ще попереду - today.ua

Після завершення локдауна Україна стала повертатися до звичного ритму життя. Виросла й ділова активність в країні, проте на попиті на валюту це поки ніяк не позначилося. Він, як і раніше, залишається досить млявим, і курс долара, природно, не підвищується.

Навіть більше, як показує свіжа статистика, в січні українці продали більше валюти, ніж купили.

В якійсь мірі це суперечить тенденціям на європейських ринках. Адже через холодну пору року підвищується попит на енергоносії. А це якраз той ресурс, який Україна купує за валюту. Однак валютного ажіотажу поки в Україні немає, зазначає директор департаменту казначейства "Ідея Банку" Ярослав Кабін.

"Деякі клієнти купили валюту наперед або, навпаки, не купують імпортну продукцію, очікуючи нових локдаунів", - пояснює ситуацію директор по ринках капіталу "Альфа-Банку Україна" Тетяна Попович.

Курс долара, всупереч очікуванням, не виріс: банкіри говорять, що все ще попереду Вона вважає, що імпортери поки розраховуються залишками валюти, при цьому сподіваючись, що долар може ще впасти в ціні. Тому вони й не квапляться скуповувати його за поточним курсом долара.

Приватний сектор також в січні не проявляв активність в операціях із валютою. І справа тут не так в курсі долара, як у тому, що в людей не було великої потреби у покупці валюти. Через локдаун багато наших співгромадян не поїхали відпочивати за кордон, а отже, і валюта їм не знадобилася, каже начальник департаменту персональних банківських послуг UKRSIBBANK BNP Paribas Group Ігор Левченко.

При цьому він говорить, що в останні дні трохи активізувалися імпортери нафтопродуктів, яких наполохало зростання цін на нафту на світовому ринку.

Тому, коли запаси наявної доларової готівки вичерпаються, і бізнес, і пересічні громадяни візьмуться активніше скуповувати американську валюту. Тоді курс долара неминуче почне зростати. І цей період вже не за горами, кажуть банкіри.

Поки ж курс долара скромно коливається нижче позначки в 28 гривень і в найближчі дні, ймовірно, там і буде залишатися.

ДЖЕРЕЛОzikua.tv
Стало відомо, як зміниться зарплата українців у 2021 році: НБУ змінив свій прогноз
Стало відомо, як зміниться зарплата українців в 2021 році. НБУ оприлюднив новий прогноз по зарплаті, поліпшивши свій же власний, який він давав на поч...
Натуральний манікюр: як прибрати залишки яскравого лаку з нігтів
Якщо ви вирішили зняти гель лак, але вас не влаштовує зовнішній вигляд нігтів, існує простий спосіб як привести їх в порядок. Б'юті-експерт розповів, ...
У школах Одеси введуть три нові предмети, яких немає в навчальних закладах України
В Одесі і Одеській області запустять новий пілотний проект. Якщо нова програма навчання виявиться ефективною і корисною, то три нові предмети з'являть...
Григорій Решетник розповів про подорож з трьома маленькими дітьми: “Хочу розвіяти стереотип“
Григорій Решетник разом з трьома малолітніми синами та красунею-дружиною вирушив у відпустку. Зоряна родина полетіла на Мальдіви - єдине місце, куди в...
«Нова пошта» змінила графік роботи на Великдень і травневі свята
У компанії «Нова пошта» прийняли рішення змінити графік роботи на Великдень 2021 і травневі свята. Затверджено вихідні дні, коли відділення і адресна ...