Курс долара в Україні зростає, але громадян закликають не панікувати

Курс долара в Україні росте другий день поспіль. Щоправда, його зростання після вихідних склало всього 4 копійки, і все ж, тенденція має місце. Є підстави вважати, що вона збережеться і в наступні дні, оскільки напруження політичних пристрастей навколо України ще, вочевидь, не досягло апогею. Але економічних причин для паніки в Україні немає: валютного апокаліпсису бути не повинно.

Курс долара в Україні зростає, але громадян закликають не панікувати - today.ua

Із таким прогнозом вийшов портал minfin на ранок понеділка, 21 лютого.

Найважче зараз імпортерам. Вони мають робити необхідні закупівлі і тому змушені купувати долар за будь-яку ціну. Перечекати до кращих часів їм не вдасться – на відміну від обивателів, яким долар терміново не потрібен у жодному вигляді. Проте вони готові зняти останню сорочку заради того, щоби придбати пару сотових папірців омріяної американської валюти. Курс долара в Україні зростає, але громадян закликають не панікувати Тому minfin передбачає, що періодично на валютному ринку виникатимуть ажіотажні ситуації. І дуже багато залежатиме від того, наскільки оперативно відреагує на них Нацбанк.

"Нацбанк має всі можливості гасити ці спроби розгойдати курс", - кажуть фахівці.

При цьому аналітики передбачають, що навіть сьогоднішній вихідний у США (там відзначають День президентів) не зможе так вплинути на коливання курсу долара, як військова істерія, пов'язана з Донбасом.

"Ми закликаємо клієнтів не панікувати і вірити лише перевіреним фактам, а не великому обсягу фейків, які активно тиражуються окремими ЗМІ", - пишуть на сайті minfin.

При цьому на 10 годину ранку понеділка були такі курси долара:

  • у банках курс долара у купівлі становив 28,20 – 28,35 грн, а в продажу 28,50 – 28,91 гривні;
  • в обмінниках долар купували за 28,30 – 28,40, а продавали за 28,50 – 28,85.

Курси на міжбанку minfin передбачає такі:

  • долар - коридор 28,30 - 28,65 грн,
  • євро – коридор 32,10 – 32,55 грн.

В обмінниках очікуються такі курси валют:

  • Нижня ціна купівлі долара буде на рівні 28,20, а верхня ціна продажу – 29,10 гривні. При цьому спред між купівлею та продажем буде від 15-25 в обмінниках фінкомпаній і до 20-30 у касах банків.
  • У євро коридор купівлі-продажу буде в межах 31,80 – 32,80 у банках (спред до 30 копійок). В обмінниках коридор буде такий же: від 32,20 до 32,75 при спреді 20-25 копійок.

Нагадаємо, деякі аналітики вважають, що гривня може критично ослабнути на тлі чуток про війну.

ДЖЕРЕЛОminfin