Курс долара в Україні наближається до торішнього максимуму: гривня стрімко дешевшає

Курс долара в Україні з кожним днем іде вгору. Незабаром він наблизиться до дати минулорічного максимуму. Долар повторює свій минулорічний шлях, але тільки у зворотному напрямку: у 2021 році він 23 січня досяг максимуму і з того часу майже цілий рік спускався донизу.

Курс долара в Україні наближається до торішнього максимуму: гривня стрімко дешевшає - today.ua

Рік, що настав, поки що здається менш сприятливим для української валюти, ніж минулий. Цього року долар активно тіснить гривню, і вона щодня здає позиції.

Так, на сьогодні, 14 січня, Нацбанк встановив курс долара на рівні 27,74 гривні. Таким чином, гривня поступилася долару порівняно з попереднім днем ще трьома копійки. А євро відвоював у нашої валюти одразу 30 копійок, піднявшись до показника 31,78 гривні.

Втім, навряд чи до 23 січня курс долара досягне торішньої максимальної позначки. Тоді він дорівнював 28,25 гривні. Курс долара в Україні наближається до торішнього максимуму: гривня стрімко дешевшає Аналітики прогнозують, що на кінець січня цього року долар коливатиметься в межах 27,1-27,7 гривні, а євро – в межах 30,9-31,5. Проте вже сьогодні верхні межі цих прогнозів з легкістю подолані, а гривня поки що і не думає зміцнюватися.

Проти неї цього року "грає" не лише коронавірус, а й украй несприятлива політична обстановка. А особливо – чутки про можливе російське вторгнення, які старанно підігріваються в деяких колах.

Нагадаємо, за словами фінансового експерта Володимира Познія, зима – традиційно важка пора року для гривні. Позній вважає, що курс долара миє зупиниться на позначці 28 гривень, і після цього настане його стабілізація. Але ось чи зміниться вона спадним трендом, як минулого року, поки що ніхто не знає.

При цьому всі аналітики поки що не радять міняти долари на гривні. Втім, обмінювати гривні на долари також не рекомендують. Зараз долар дорогий, і все-таки не виключено, що він незабаром подешевшає.

ДЖЕРЕЛОunian.net