Курс долара в Україні продовжує знижуватися: бізнес поспішно збуває свої валютні заробітки

Автор: Марченко Любов

В Україні триває тренд на зниження курсу долара. На четвер, 21 вересня, Нацбанк знизив його ще на 7 копійок. Курс євро також упав на 12 копійок. Таким чином, курс долара тепер дорівнює 26,2 гривні, а курс євро - 30,48. Через щоденне здешевлення американської валюти бізнесмени, які заробили в ній чимало виручки, намагаються від неї якомога швидше позбутися.

Курс долара в Україні продовжує знижуватися: бізнес поспішно збуває свої валютні заробітки - today.ua

Фінансові експерти вже побоюються давати прогнози щодо курсу долара, який став непрогнозованим. У середу вранці на міжбанківських торгах продавці валюти намагалися трохи підняти курс долара, проте незабаром ринок заполонила чергова хвиля валютної виручки, і курс знову упав вниз.

"На самому початку сесії продавці іноземної валюти спробували скористатися ситуативним дефіцитом пропозиції і підняли котирування до позначок 26,24-26,26 грн за долар", - розповіла директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Анна Волуйчак.

Курс долара в Україні продовжує знижуватися: бізнес поспішно збуває свої валютні заробітки Однак вже до обіду долар опустився нижче 26,2. Не врятувала його і скупка, яку затіяв після обіду Нацбанк. НБУ купував його по 2,19. Нацрегулятор скупив близько 100 тисяч доларів і через кілька годин пішов з валютного ринку. Загалом, за день було продано 260 тисяч доларів.

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

"При цьому обсяг пропозиції істотно перевищував попит, що і стало причиною упевненого руху котирувань вниз", - уточнила Ганна Волуйчак.

На думку експертів, така ж тенденція збережеться і протягом четверга та й, мабуть, до кінця поточного тижня.

"На горизонті" не видно чинників, які могли би зараз призвести до перелому тенденції та ослаблення гривні. Завдяки непоганій і стабільній експортній виручці українських аграріїв, в країні немає дефіциту доларової маси.

Підприємці, звичайно, і не проти були би притримати зароблені долари до кращих часів, коли вони будуть більш у ціні. Однак їм зараз потрібно платити податки, виплачувати зарплату, купувати пальне, посівний матеріал та багато іншого. А на все це потрібні гривні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому бізнесмени в поспіху збувають долари, поки вони ще чогось варті, і тим самим ще більше обрушують курс долара.

Нагадаємо, українські підлприємці скорегували свої ж прогнози щодо курсу долара у 2022 році. Кількома місяцями раніше вони пророкували "американцеві" більш високий курс, ніж прогнозують зараз.