Курс долара в Україні почав рости: експерти радять запасатися валютою на майбутнє

Курс долара в Україні, після невеликого і нетривалого зниження, знову став потроху рости. Однак великого приросту в ціні "американцеві" найближчим часом не пророкують. Виходячи їх цього, переводити свої заощадження в долари поки не варто.

Курс долара в Україні почав рости: експерти радять запасатися валютою на майбутнє - today.ua

Минулого робочого тижня курс долара трохи знижувався в перші два дні, але потім, вже з середи, став потроху рости. До п'ятниці долар зміцнився на 8 копійок за тиждень і досяг 28 гривень.

Нацбанк на початку минулого тижня дав трохи зміцнитися гривні, а до кінця тижня її послабив - теж ненабагато. У підсумку, на вихідні країна пішла з курсом долара від Нацбанку в розмірі 27,84 гривні.

Керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин говорить, що на тлі зміцнення гривні продавці валюти стали активніше збувати долари, побоюючись, як би вони ще більше не впали в ціні. При цьому скуповувати американську валюту ніхто не кинувся через дефіцит гривневої маси на ринку. І, напевно, долар ще більше просів би, якби ситуацію не розрядив Нацбанк, який скупив надлишки валюти на міжбанку.

У свою чергу, член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, вважає, що курс долара врятував від подальшого падіння не тільки Нацбанк.

"Пройшла хвиля погашень зовнішніх боргів, продажу-купівлі ОВДП, і ситуація стабілізувалася", - говорить Олег Пендзин.

Курс долара в Україні почав рости: експерти радять запасатися валютою на майбутнє

Якого курсу долара очікувати наступного тижня

За прогнозами Олега Пендзина, курс долара незначно коливатиметься навколо позначки у 28 гривень.

У свою чергу, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що експортери можуть спробувати притримати у себе валюту, щоб створити її дефіцит на ринку і потім продати її дорожче. Однак у них на це небагато шансів. Тому він також вважає, що готівковий курс долара буде коливатися навколо 28 гривень при спреді (різницы між курсом продажу і покупки) 15-20 копійок.

"Поки це точка рівноваги. Такі коливання будуть увесь тиждень. Через невизначеність з трендом на готівковому ринку спред ще більше розшириться, як вгору, так і вниз, але не набагато, в межах 10 копійок до вже наявної різниці між продажем і купівлею", - підсумував думки колег Андрій Шевчишин.

Чи варто скуповувати долари

Фахівці радять скуповувати американську валюту лише для довгострокових вкладень (на термін від року і більше). У короткостроковій перспективі долар великого прибутку не дасть: сильно рости він не буде. Отже і на його продажу великого "навару" також не варто очікувати.

Зараз вигідніше зберігати готівку у гривні, стверджують експерти.

Однак, якщо у вас вже є припасені долари, то збувати їх не варто, бо рано чи пізно, курс долара все ж піде вгору.

До речі, зміцнити його може звістка про чергове фіаско української влади на переговорах з МВФ. Домовитися про черговий транш не вдалося. Отже, в перспективі на ринку буде відчуватися дефіцит долара.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...
Українцям розповіли, що може спровокувати зниження цін на газ найближчим часом
Ситуація з тарифами на газ в Україні незабаром може докорінно змінитися. Ціни на блакитне паливо будуть залежати від поведінки самих українців, які за...