Курс долара в Україні спантеличив усіх: аналітик розповів, коли гривня зірветься в піке

Курс долара в Україні не має зрости набагато. Звісно, утримати його в межах, які прогнозували до війни, буде неможливо. Проте катастрофічного сповзання гривні не буде.

Курс долара в Україні спантеличив усіх: аналітик розповів, коли гривня зірветься в піке - today.ua

Курс долара в Україні, який встановився із початком війни, здивував багатьох. Незважаючи на те, що в Україні зараз активно проходять бойові дії, і наша країна зазнає величезних збитків, гривня демонструє надзвичайну стійкість. І річ не лише в офіційному курсі долара, який зафіксований Нацбанком України, і залишиться незмінним до закінчення війни: навіть на чорному ринку курси валют не шокують.

Для порівняння: курс долара, зафіксований НБУ, становить 29,25 гривні, а на чорному ринку долар іде за 32-34. Тобто ніякого катастрофічного зростання курсу валют не спостерігається. Курс долара в Україні спантеличив усіх: аналітик розповів, коли гривня зірветься в піке Цьому є кілька причин, вважає заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. Банкір розкрив ці причини у своєму інтерв'ю для Forbs.

Серед причин, що послужили стабільності гривні, Ніколайчук виділив три основні

Перша – запас міцності банківської системи України, який закладався упродовж кількох попередніх років.

"Так, масштаб викликів не можна порівняти навіть із 2014 роком, але з того часу були проведені серйозні реформи і в монетарній сфері, і в секторі банківського регулювання. Це дає суттєві плоди", - каже фінансист.

Друга причина – відсутність у населення потреби купувати долари на чорному ринку. Усередині країни всі розрахунки вільно здійснюються національною валютою. А ті громадяни, які виїхали за кордон, можуть скористатися своїми банківськими картами. Там їм конвертують українську валюту за фіксованим курсом НБУ.

Третя причина – оперативні дії НБУ, який зумів у перші ж дні війни ефективно перекрити відтік валюти за кордон.

Завдяки цим факторам вдається утримувати курс долара у межах розумного. При цьому в столичних обмінниках, що працюють, можна зустріти різну вартість валюти. Купівля долара коштує від 28 до 31,50 гривні, а у продажу його вартість становить від 33 до 37 гривень.

Євровалюта в покупці коштує від 32,30 до 34,25 гривень, а у продажу за неї хочуть від 34,40 до 40.

Отже, гривня, звісноно, впала в ціні, проте зовсім не так катастрофічно, як це багато хто прогнозував.

Нагадаємо, експерти вважають, що після війни, коли скасують фіксований курс долара, девальвація гривні також не буде надто великою.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua