Після стрімкого двотижневого зльоту курс долара в Україні пішов униз. Проте, аналітики вважають, що долар ще візьме своє. А тому українці мають нагоду заробити на коливаннях курсів валют.
Усі експерти одностайно вважають, що нещодавній стрімкий зліт долара був спричинений політичними, а не економічними причинами. Багато хто злякався можливого початку повномасштабної війни між Україною та Росією. Особливо обвалили гривню іноземні інвестори, які тримали у себе українські ОВДП. Вони почали швидко збувати облігації та обмінювати їх на долари.
Проте войовнича риторика пішла на спад, і гривня одразу почала зміцнюватись. Так, НБУ знизив курс долара ще в останній день січня – одразу на 21 копійку. "Американець" продовжував "худнути" також 1, 2 і 4 лютого, лише одного разу зробивши відчайдушну спробу перехопити ініціативу у гривні. Лише 3 лютого НБУ несподівано послабив гривню на 9 копійок. Проте вже 4 все повернулося на круги своя. На понеділок, 7 лютого, Нацбанк зміцнив гривню ще на 12 копійок, знизивши курс долара до 28,15. При цьому більшість фінансових аналітиків вважають, що різких стрибків курсів валют до весни вже не буде. Проте курс долара ще може повернутись до 29 гривень до кінця опалювального сезону через активізацію імпортних закупівель енергоресурсів.
Отже, зараз громадяни мають можливість заробити на курсах валют, вважають деякі експерти.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Для населення зниження курсу продажу долара на початку лютого має стати непоганим сигналом, що зараз можна заробити на спекуляції. При зниженні курсу до рівня 28,2 грн/долар варто розглядати покупки для зворотної конвертації в районі 29 грн за долар", - вважає аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак.
Проте його колега, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, вважає такі операції ризикованими – якщо тільки скупники валюти не налаштовані на довгострокове інвестування у долар. Звісно, рано чи пізно курс долара зросте. Проте, на той час і купівельна спроможність гривні помітно знизиться. Отже, обмін доларів на гривні жодної вигоди не дасть.
Заробити можна було би на короткострокових вкладах у долар. Наприклад, якби він знову за пару тижнів злетів до 29. Тоді можна було б зараз купити "зелені" подешевше, а потім продати їх дорожче. Проте зараз важко прогнозувати, чи зросте долар так стрімко ще раз. Зате можна з високою достовірністю сказати, що навесні та влітку очікується сезонне зміцнення гривні. А отже, курс долара знижуватиметься до 28, а можливо ще нижче. У такому разі можна замість вигоди залишитись у збитку.
Тож краще спробувати щастя у криптовалютах, які за день то здіймаються, то падають на кілька тисяч доларів.
Нагадаємо, за прогнозом старшого аналітика "Альпарі" Вадима Йосуба, курс долара впаде нижче 28 гривень вже найближчими днями.