Курс долара стрімко йде вгору: гривню стримує від краху лише Нацбанк

Автор: Марченко Любов

Курс долара в Україні стрімко йде вгору. Він стає вищим із кожним днем. Поки не видно чинників, які б завадили долару зростати далі. При цьому фактори, які раніше допомагали зміцнюватися гривні, на сьогодні вичерпані. Національну валюту утримує від краху лише Нацбанк.

Курс долара стрімко йде вгору: гривню стримує від краху лише Нацбанк - today.ua

На ранок п'ятниці, 26 листопада, Нацбанком було встановлено курс долара на рівні 27,02 гривні, а вже на понеділок, 29 листопада, НБУ підвищив офіційний курс долара ще на 8 копійок. При цьому курс євро підстрибнув вгору одразу на 24 копійки.

Отже, на понеділок, 29 листопада курси валют будуть такими:

  • долар – 27,10 гривень (0,08 грн);
  • євро – 30,57 гривень (0,24 грн).

Наступного тижня курс долара продовжить підвищуватись і закріпиться на рівні приблизно 27,15 гривні. А до кінця тижня він може сягнути 27,5 гривні. Курс долара стрімко йде вгору: гривню стримує від краху лише Нацбанк Такий прогноз розвитку подій на валютному ринку дає керівник відділу аналітики ДК Forex Club Андрій Шевчишин. За словами аналітика, на ринку зараз встановився високий попит на валюту з боку інвесторів та нерезидентів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, на зростання курсу долара зараз впливають такі стимули:

  • Вихід нерезидентів з ОВДП, конвертація прибутку в долари та виведення його з України. У другій половині листопада з України вже було виведено нерезидентами понад 4,3 млрд. гривень. Іноземці вважають за краще зараз не інвестувати в нашу країну через чутки про можливе вторгнення Росії в Україну.
  • Ще один фактор – активізація купівлі енергоресурсів за кордоном. Для закупівлі вугілля потрібна валюта. Тому імпортери активно скуповують її на ринку.
  • Крім того, наближення новорічних і різдвяних свят також активізувало імпортерів, які зараз купують за кордоном товари до свят.
  • Водночас, активність українських експортерів, які в основному торгують сільгосппродукцією, знизилася.

"Гривня продовжує перебувати під впливом геополітичних ризиків та складної ситуації в енергетичній сфері. Єдиним покупцем залишається НБУ, який намагається згладити тенденцію", - каже Шевчишин.

Популярні зараз

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

Нагадаємо, ще на початку поточного тижня аналітики вважали, що до кінця листопада курс долара не зможе досягти позначки 27 гривень.

Головне