Today.ua

Курс долара пішов вниз: українцям радять, як на цьому можна заробити

Курс долара на минулому тижні різко пішов униз. Протягом семи днів долар поступився гривні на 25 копійок. Зараз в готівковому продажі середній курс долара становить 27,35 гривні. І, судячи з тенденцій на фінансовому ринку, гривня й надалі має намір тіснити "американця". Чому так відбувається, і як можна заробити на коливаннях курсу долара, розповіли українцям фінансові експерти.

Що сталося на ринку валют

Експерти вважають, що зміцненню гривні найбільше посприяв Мінфін, який виступив із продажем чергової партії ОВДП. Мінфіну вдалося продати їх на доволі велику суму - майже на 16 мільярдів гривень. На покупку українських облігацій внутрішньої держпозики, немов мухи на мед, налетіли нерезиденти. Їх привабили дуже вигідні умови продажу. Зокрема, за річними облігаціями процентна ставка перевищила 11% річних, а за облігаціями, які будуть гаситися через два і три роки, ставки вищі за 12%.

Мінфін був змушений запропонувати покупцям такі високі відсотки через те, що підійшов термін платежів за раніше випущеними ОВДП, а розраховуватися з інвесторами було нічим. Тому потрібно було знову позичити, аби повернути попередній борг. Природно, що залучити покупців можна було лише високими відсотками. Звичайно, як відзначають експерти, це доволі ризикований крок, однак іншого виходу просто не було.

"Це" не є добре ", але з двох зол міністерство обрало менше - інакше довелося б, умовно кажучи, оголошувати дефолт, а це паніка на ринку, різка девальвація гривні і так далі", - пояснив ситуацію член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін.

Крім того, зараз гривню активно скуповують українські експортери, яким національна валюта потрібна для поточної господарської діяльності.

Ці два чинники найбільше вплинули на зміцнення гривні і спровокували падіння курсу долара. Навіть більше: він міг би впасти ще нижче, якби в ситуацію не втрутився Нацбанк, який почав скуповувати долари на валютному ринку.

"Регулятор викупив лише 20 млн доларів, але дав зрозуміти: обвалу курсу до 27 грн він не допустить. В результаті продавці притримали валюту, і її здешевлення загальмувалося", - каже президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Що буде з курсом долара на наступному тижні

Опуститися долара нижче 27 гривень Нацбанк не дозволить, говорить Охріменко.

На думку Олега Пендзіна, доларів на ринку буде багато. Тому курс долара може ще опуститися - до 27,1-27,3 гривні.

Керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин, у свою чергу, говорить, що на курс долара мають великий вплив не лише суто економічні чинники, а й новини, що стосуються України. Наприклад, зараз Україна і ЄС почали тісно взаємодіяти в сфері кібербезпеки. Це, безумовно, позитивно вплинуло на зміцнення нашої національної валюти.

"Крім цього, гравці знаходиться в очікуванні відкриття ринку землі, що має позитивно позначитися на економічних тенденціях. Очікуємо рух курсу гривні в горизонті 27,25-27,35 гривень за долар", - говорить Шевчишин.

Як можна скористатися поточним курсом долара, щоб заробити

Експерти вважають, що тенденція зміцнення гривні збережеться не лише в червні, а ще й у липні. Таким чином, зараз можна непогано заробити, поклавши гривні на короткостроковий депозит терміном на 1-2 місяці. Однак на більш тривалий термін вкладати не варто: вже на початку осені гривня може почати стрімко девальвувати.

Ну, а тим, хто нікуди не квапиться, і вважає за краще довготривалі вкладення, радять купувати долари. Тим більше, що зараз для цього склалися сприятливі умови: курс долара йде вниз, і "зелений" можна купити доволі недорого.

Зокрема, Андрій Шевчишин нагадав, що за прогнозом Нацбанку в кінці 2021 року курс долара може зрости до 28,3 гривні. Причому, це оптимістичний сценарій. А за песимістичним він може досягти 31,8.

Нагадаємо, інші експерти також вважають, що до кінця літа, якщо не трапиться ніякого форс-мажору, гривня буде тільки зміцнюватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ