Курс долара пішов ще вище: гривня може критично ослабнути на тлі чуток про війну

В Україні, після нетривалого зниження на минулому тижны, курс долара знову йде нагору. Національна валюта слабшає під гнітом чуток про майбутню війну. Причому, чим агресивніші ці чутки, тим чутливішою стає гривня. Якщо ескалація чуток про потенційне військове вторгнення триватиме, то гривня неминуче ослабне ще більше.

Курс долара пішов ще вище: гривня може критично ослабнути на тлі чуток про війну - today.ua

Такий, невтішний для українців, прогноз курсу долара дав одному з українських ЗМІ керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

На понеділок, 21 лютого, Нацбанк України встановив такі курси валют:

  • 100 доларів США – 2834 грн. (28,34 за долар, 4 коп.)
  • 100 євро – 3219 грн. (32,19 за євро, 0 коп.)
  • 100 російських рублів – 37,3 грн. (3,73 за 10 рублів, -1 коп.)
  • 100 польських злотих – 713 грн. (7,13 за злотий, -2 коп.)

Таким чином, курс долара виріс ще на 4 копійки, порівняно з попереднім банківським днем. Євровалюті гривня не поступилась нжодною копійкою. А ось у російського рубля та у польського злотого навіть відвоювала відповідно по 1 і 2 копійки.

Курс долара пішов ще вище: гривня може критично ослабнути на тлі чуток про війну На тлі чуток про майбутню війну гривня продовжує дешевшати. На сьогодні саме геополітика має найсильніший вплив на курс валют в Україні, вважає Шевчишин. Через побоювання втратити свої кровні, нерезиденти позбавляються від українських цінних паперів, що, звісно, дуже б'є по гривні.

"Саме на це тло реагують нерезиденти, які під впливом емоцій активізують вихід з українських активів. Зокрема, портфель ОВДП нерезидентів з початку лютого знизився на 4,7 млрд гривень, а з початку року на 15,8 млрд гривень", – каже експерт .

Що буде з курсом долара та гривнею на найближчому тижні?

Нацбанк намагається стримувати падіння гривні, періодично виходячи на валютний ринок із доларовими інтервенціями. Це впливає на курс долара, проте цього замало, щоб зупинити девальвацію гривні. Якщо ситуація й надалі нагнітатиметься, то національна валюта приречена на подальше падіння.

Андрій Шевчишин припускає, що за несприятливої зовнішньополітичної ситуації курс долара наступного тижня може підскочити до 29 гривень. Однак, якщо ситуація трохи заспокоїться, то долар може не піти вище 28 – 28,5 гривні.

Нагадаємо, ще тиждень тому аналітики передбачали, що в березні гривня може похитнутися під вагою зовнішнього боргу … Краще б вона насправді похитнулася під вагою боргу.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua