Долар по 40 гривень: українці на останні гроші скуповують валюту, створюючи її дефіцит

Автор: Марченко Любов

Вже наступного тижня курс долара в Україні може зрости до 40 гривень. Це пов'язано з очікуванням, що НБУ от-от "відпустить" гривню і повернеться до плаваючого курсу.

Долар по 40 гривень: українці на останні гроші скуповують валюту, створюючи її дефіцит - today.ua

Таким прогнозом поділився аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак.

На думку аналітика, очікування "плаваючого" курсу підстьобує ринок валют більше, ніж це зміг би зробити НБУ, якби справді відпустив гривню. В очікуванні швидкого скасування фіксованого курсу українці на останні гроші скуповують долари, створюючи дефіцит валюти, і тим самим підвищуючи вартість долара.

"Наприкінці червня-початку липня ми можемо чекати на підвищення попиту на долари та євро з боку населення, що підштовхне курс валюти на чорному ринку до 40 гривень. Очікування події для нашого населення набагато більш значуща подія, ніж фактичне ухвалення рішення", - прогнозує Орищак.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

За розвитком подій на курсі валют стежать і пересічні громадяни, і банки. Через зростаючий ажіотаж банки можуть обмежити обмін валюти, і таким чином завдати удару по спекулянтах, позбавивши їх можливості заробити на коливаннях курсів валют, каже аналітик.Долар по 40 гривень: українці на останні гроші скуповують валюту, створюючи її дефіцитДо такого ж прогнозу схиляється й економічний експерт Олексій Кущ. Він вважає, що вже до середини липня курс долара досягне 40 гривень і навряд чи на цьому зупиниться. Тому він радить українцям зберігати заощадження у твердій валюті. Причому краще - в доларах, а не в євро, адже ймовірність девальвації євро набагато вища, ніж ймовірність девальвації долара.

"Також на користь долара говорить і той факт, що економіка США має профіцит енергоресурсів і не залежить від зростання цін на них, тоді як ЄС та Азія змушені енергоресурси імпортувати, що знову-таки негативно впливає на стабільність їхньої валюти", - каже Олексій Кущ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вже зараз через відмову від російських енергоносіїв Європа увійшла в смугу дефіциту енергоресурсів. Там стали зростати не лише ціни на газ, а й на бензин і дизпаливо. Тому інфляція у єврозоні неминуча. Отже, на сьогодні найнадійніший інструмент зберігання заощаджень – це долар.

Нагадаємо, економісти вважають, що наразі в Україні немає економічних умов для скасування фіксованого курсу долара.

Головне