Незважаючи на осінь та прогнози аналітиків, курс долара в Україні продовжив зниження. Згідно з новими, уточненими, прогнозами, вже в листопаді він може обвалитися до 26 гривень. Переламати тенденцію можуть лише активні закупівлі енергоносіїв за кордоном. Однак поки що українські імпортери не поспішають купувати їх у великому обсязі.
На понеділок, 8 листопада, Нацбанк України знизив курс долара порівняно із попереднім банківським днем на 9 копійок. Курс євро подешевшав ще більше – на 19 копійок. При цьому курс долара скотився до 26,10 гривні, а курс євро дорівнював 30,10 гривні.
Таким чином, долар продовжує рухатись униз. Причому це вже не сповзання курсу долара, а скочування, до того ж, доволі стрімке. І, як вважають експерти, сьогодні на українському фінансовому ринку замало перспектив для того, щоб "американець" знову почав зростати.
Експерт назвав головну причину нового витка падіння курсу долара
Цього разу долар обвалила компанія Укренерго. Вона дуже вдало розмістила свої облігації на суму 850 мільйонів доларів. При цьому компанія поки що продала лише 180 мільйонів із цієї суми, проте вже це спровокувало чергове "усихання" долара. А коли Укренерго почне продавати доларову масу, що залишилася, чергового обвалу курсу долара не уникнути.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Очікуємо на продовження зміцнення гривні на тлі переважання продавців на ринку. Слідкуємо за відміткою 26 грн/$ та діями НБУ, який може зупинити зміцнення. У середньостроковій та довгостроковій перспективі зберігаємо девальваційні очікування", - видав свій прогноз керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.
На думку Шевчишина, до середини листопада долар впаде до 26 гривень. У короткостроковій перспективі не видно чинників, які б допомогли йому зміцнюватися.
Окрім компанії Укренерго, яка своїми валютними операціями сильно потягла долар униз, є й інші фактори, які також грають проти американської валюти.
Що іще вплинуло на зниження курсу долара?
Курс долара також знижується через низький попит покупців на валюту. З одного боку, імпортери газу не поспішають закуповувати його через високі ціни на газ.
З іншого боку – вітчизняні експортери, отримуючи непогану виручку за проданий товар, насичують внутрішній ринок країни доларами, збиваючи попит на валюту.
Крім того, попит на валюту знизився через локдауни, які скували майже всі регіони України.
Тому, попри літні прогнози експертів, курс долара в Україні продовжує знижуватись. І саме в листопаді він може досягти свого річного мінімуму.
Чому зниження курсу долара – це палиця з двома кінцями?
З одного боку, зниження курсу долара призводить до здешевлення імпортних товарів. З іншого – через дешевий долар знижуються бюджетні надходження від митниці і виторг експортерів.
Загалом, поки що можуть потирати руки лише ті, хто купує валюту на тривале зберігання. Дешевих доларів можна придбати більше.