Гривня неминуче дешевшатиме. Яким буде курс долара за два-три місяці - передбачити неможливо. Проте вже до середини літа він, ймовірно, становитиме 40 гривень. Тож українцям треба запасатися доларами.
Такий прониз дав співвітчизникам економічний експерт Олексій Кущ у коментарі одному з вітчизняних ЗМІ.
На гривню чекають непрості часи. Незважаючи на підвищення облікової ставки НБУ, яке було запроваджено для порятунку національної валюти, емісія гривні неминуча. Отже, курс долара в Україні зростатиме. Втім, як і курс євро.
Та все ж заощадження, якщо вони є, українцям краще зберігати в доларах. Принаймні, більшу частину накопиченого. Причому долар у цьому плані виглядає привабливішим не лише у порівнянні з гривнею, а й у порівнянні з євро. Євровалюта, через низьку облікову ставку, неминуче буде схильна до девальвації. А ось "американець", завдяки вищій обліковій ставці ФРС (Федеральної резервної системи США), почуватиметься впевненіше і міцніше.
"Також на користь долара говорить і той факт, що економіка США має профіцит енергоресурсів і не залежить від зростання цін на них, тоді як ЄС та Азія змушені енергоресурси імпортувати, що знову ж таки негативно впливає на стабільність їхньої валюти», - розповів Олексій Кущ.
Отже, якщо є вибір між зберіганням у доларах та євро, то краще перевести заощадження у долари. А ще краще – диверсифікувати їх, іншими словами – розкласти яйця по різних кошиках.
Тому тримісячний сімейний бюджет є сенс тримати у гривнях. А решту заощаджень – краще в доларах. Крім того, якусь частину заощаджень у гривні можна вкласти у військові облігації з прибутковістю 10-15% річних або ж у короткострокові банківські вклади.
"Девальвація гривні неминуча, але коли це станеться і на яку суму - передбачити фактично неможливо. Особисто я би далі, ніж на місяць, не заглядав і думаю, що до середини липня за долар будуть давати не більше 40 гривень", - наголосив Олексій Кущ.
А тим часом банки стали обмінювати українцям деякі доларові купюри лише за півціни. Причому не йдеться про зіпсовані банкноти, а про цілі та чисті. Однак, це купюри старого зразка. А їхній обмін – доволі клопітка справа. Через це банки так підняли комісію.