Купити пістолет в Україні: названо дату, з якої буде дозволено торгівлю зброєю

Вже з наступного року можна буде легально купити пістолет в Україні. Держава дозволить торгівлю вогнепальною зброєю. Купувати можна буде лише пістолети. Жодної іншої зброї у вільному продажу не буде.

Купити пістолет в Україні: названо дату, з якої буде дозволено торгівлю зброєю - today.ua

Про це повідомив виконавчий директор Українського інституту майбутнього, радник міністра внутрішніх справ та глави Офісу президента Віктор Андрусів.

Чиновник каже, що українське суспільство вже готове до того, щоб запроваджувати легальну торгівлю зброєю. Це підтвердили результати громадського опитування. "За" вільне носіння зброї висловилося близько 70% українців.

При цьому багато критиків цієї ідеї вважають, що вона не на часі. Адже зараз в Україні триває війна, і запровадження вільного продажу зброї – додатковий фактор дестабілізації обстановки.

Однак глава МВС Денис Монастирський переконаний у протилежному: українське суспільство вже успішно здало тест на вільне володіння зброєю. Адже на початку війни в країні було роздано десятки тисяч одиниць вогнепальної зброї, причому більш серйозної, ніж пістолети. При цьому в країні не виріс рівень злочинності, і громадяни не стали розстрілювати одне одного на вулицях. Купити пістолет в Україні: названо дату, з якої буде дозволено торгівлю зброєю Втім, не можна забувати про те, що в країні зараз діє воєнний стан. І любителів "постріляти" стримує комендантська година, а також озброєні патрулі на вулицях, які можуть остудити будь-яку гарячу голову.

Віктор Андрусів переконаний, що вже влітку-восени цього року депутати ухвалять закон, який відкриє шлях до вільної торгівлі зброєю у нашій країні. Далі ще буде період створення реєстрів зброї та напрацювання підзаконних актів, які регламентуватимуть цей процес, щоби зробити його безпечним для суспільства. І вже з наступного року купити пістолет в Україні можна буде вільно. Причому Андрусів наголошує, що закон про вільний продаж поширюватиметься лише на пістолети і ні на що інше.

"Підкреслю, що йдеться саме про пістолет, а не гранатомет або автомат Калашнікова", - заявив двічі радник.

Нагадаємо, у травні громадяни України взяли участь у голосуванні щодо легалізації торгівлі зброєю, яке проводилось у додатку "Дія". Тоді з мільйона тих, хто проголосував, понад 60% висловилися за вільну торгівлю зброєю.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel