Хто може отримувати соціальну допомогу в Польщі: названі критерії нарахування виплат

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські біженці в Польщі, окрім основних соціальних виплат, можуть також претендувати на отримання допомоги у зв'язку із скрутним життєвим становищем.

Хто може отримувати соціальну допомогу в Польщі: названі критерії нарахування виплат - today.ua

Умовою отримання такої допомоги є наявність статусу біженця чи тимчасового захисту, або резидентство у країнах ЄС, а також постійне проживання у Польщі.

Таким чином, українці, які приїхали до Польщі після 24 лютого і перебувають тут під тимчасовим захистом, можуть отримувати додаткову фінансову допомогу. При ухваленні рішення про нарахування виплат центр соціального забезпечення бере до уваги весь дохід протягом місяця, включаючи заробітну плату, пенсію тощо. Якщо дохід виявиться нижчим за мінімальний, то таким громадянам щомісяця виплачуватимуть допомогу.

Також до переліку критеріїв, за якими можна визначити скрутне життєве становище, відносять: сирітство, алкоголізм чи наркоманію, бездомність, безробіття, тривалу хворобу, багатодітство, біженство, а також надзвичайний стан (пожежа, аварія). Особа, яка подається на соціальні виплати, повинна довести, що один критерій із перерахованого списку її стосується.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

За законом, громадянам виплачується 776 злотих на місяць на людину, яка живе одна, або 660 злотих на одну людину, яка проживає у складі сім'ї.

У виплатах можуть відмовити, якщо соціальна служба виявила невідповідність між реальним матеріальним станом сім'ї та документальним підтвердженням. Оскаржувати рішення можна в апеляційному суді місцевого самоврядування.

Хто може отримувати соціальну допомогу в Польщі: названі критерії нарахування виплат

Як зареєструватися на допомогу

Зверніться до центру соціальної допомоги за місцем проживання. Це можна зробити особисто чи написати листа. Якщо дитині немає 18 років, за неї можуть податися батьки.

При собі потрібно мати такі документи:

  • документ, що підтверджує особу;
  • документ, що підтверджує доходи;
  • підтвердження працевлаштування;
  • довідка, що підтверджує інвалідність чи непрацездатність;
  • для іноземців – документ, що дозволяє проживати у країні;

Наступним етапом є співбесіда кожного члена сім'ї. Під час цього процесу працівник збере необхідні документи, визначить людей, які можуть допомогти вам (батьки чи діти) та запропонує варіанти допомоги. Заявки розглядаються протягом 2 місяців.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім грошових виплат, передбачено також нематеріальну допомогу тим, хто цього потребує: соціальна робота; психологічні консультації; медична допомога; надання притулку та їжі.

Раніше повідомлялося, що в Польщі зупинили виплати компенсації полякам за притулок, наданий українським біженцям.