При доставці товару покупцю кур'єр буде зобов'язаний дати йому фіскальний чек, якщо покупець розраховуватиметься саме з ним. Якщо ж товар оплачено заздалегідь, то кур'єр не зобов'язаний видавати фіскальний чек.
Коли та хто має його видавати, роз'яснили у Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики.
Хто повинен видавати фіскальний чек, якщо товар, який не було попередньо оплачено, доставив кур'єр?
У цьому випадку покупець розраховується з кур'єром за фактом доставки товару, і кур'єр повинен надати йому фіскальний чек. Причому це не залежить, як розраховувався покупець: готівкою чи з безготівковому розрахунку.
- кур'єр може видати чек, попередньо роздрукований;
- чек може бути відтворений на дисплеї РРО та ПРРО та (або) відправлений покупцю або електронною поштою, або на його мобільний.
При продажу та пересиланні товарів через пошту продавець не завжди зобов'язаний вкладати фіскальний чек у посилку.
Фіскальний чек не потрібен у таких випадках:
- якщо покупець повністю сплатив вартість товару на рахунок продавця у формі IBAN. У цьому випадку в посилку вкладається товарний чек або накладна, що підтверджує вартість того чи іншого товару;
- якщо перевізник переказує кошти продавцю на поточний рахунок. Тоді оформлення товару відбувається післяплатою, і розрахунок проводиться на пошті між покупцем і перевізником.
Фіскальний чек потрібен у таких випадках:
- якщо покупець сплатив товар із використанням платіжних карток. Продавець може вкласти його в посилку або надіслати іншим способом (на електронну пошту, у месенджерах, на мобільний телефон);
- якщо розрахунок проводиться на пошті між покупцем та перевізником, однак перевізник переказує кошти не на поточний рахунок продавця, а третій особі. У такому разі продавець зобов'язаний видати покупцю фіскальний чек на товар, відправивши його на електронну пошту або мобільний телефон.
Нагадаємо, уряд остаточно назвав категорії ФОП, які можуть не користуватися касовими апаратами.