В Україні рекордно подорожчає ще один сезонний фрукт

У нинішньому році черешня б'є всі свої колишні цінові рекорди. Незважаючи на те, що в Україні за календарем уже розпал черешневого сезону, ціни на цю ягоду залишаються високими. Все - через вкрай низький урожай черешні.

В Україні рекордно подорожчає ще один сезонний фрукт  - today.ua

Та, якби всі втрати садівників зводились тільки до врожаю черешні, то це було би ще півбіди. На жаль, через холодну та дощову весну зазнали втрат не лише черешневі сади. У цьому році очікуються рекордні ціни ще на один популярний фрукт.

Йдеться про грушу. Вона також дуже сильно постраждала від весняних заморозків і дощу.

"Врожайність груші та черешні цьогоріч у Черкаській області зменшилася вдвічі. Урожай зменшився через несприятливі погодні умови", - говорить голова Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Черкащини Олександр Маценко.

Груші сильно постраждали навесні у період поворотних заморозків. Тоді мороз знищив значну частину цвіту, і зав'язь просто не утворилася. "Добили" врожай несприятливі погодні умови у травні. Через холод і вогкості дерева масово хворіють. Чимало хвороб, таких як фітофтороз, парша, кокомікоз, неабияк докучають плодовим деревам у цьому сезоні. В Україні рекордно подорожчає ще один сезонний фрукт

"На грушу ціна буде рекордною. Якщо у нас була оптова ціна на грушу 45 грн / кг, а в мережі була 70 грн / кг, то в цьому ціна буде вище ... Груші не вистачає не тільки в Україні, але й у Європі. Перша причина - мідяниця, такий шкідник, з ним дуже важко боротися. Приєднуються захворювання і все - груші немає, грушу корчують", - журиться садівник.

Не варто чекати в цьому році високих урожаїв і на вишні, абрикоси та сливи. Вони також неабияк постраждали через весняні заморозки і тривалу негоду. Так, через морози на півдні і сході країни майже вся вишня обсипалася. Тепер хіба що залишається сподіватися на західну частину України, де весняні заморозки не були такими сильними, ділиться Олександр Маценко.

Ну, а що стосується черешні, то вона навряд чи вже більше подешевшає. Ціна на цю ягоду залишиться, як і раніше, високою. Отже, можна сказати, що цьогоріч із розряду звичайних ранніх літніх ягід черешня потрапила у розряд делікатесів.

"Черешня - це продукт розкоші. У цілому по Україні черешні буде мало: Південь - Херсонська, Миколаївська, Дніпропетровська області - черешні практично немає. За десять років такого дефіциту не було. Навіть у минулому році при -9 градусах була черешня. Цього року менше черешні, і ціна на неї буде вища - приблизно 100-120 грн / кг ", - підсумував садівник.

А між іншим, медики нагадують, що черешня - це не тільки ласощі, але й потужний засіб профілактики багатьох захворювань. Втім, у цьому році українцям доведеться вдатися до звичайних фармацевтичних засобів профілактики.

ДЖЕРЕЛОglavcom