Коронавірус Омікрон спричинив лихоманку на ринку криптовалют: біткоїн обрушився, а невідома валюта зросла майже в 10 разів

Біткоїн та інші криптовалюти останніми днями лихоманить від повідомлень про новий штам коронавірусу Омікрон, який наступає на всі континенти з Африки. Під впливом тривожних звісток біткоїн впав із рекордної висоти 69 тисяч доларів майже до 54, потягнувши за собою й інші криптовалюти. Водночас одна маловідома криптовалюта лише за два дні зросла в 9 з половиною разів.

Коронавірус Омікрон спричинив лихоманку на ринку криптовалют: біткоїн обрушився, а невідома валюта зросла майже в 10 разів - today.ua

Своїм безпрецедентним зростанням ця криптовалюта повністю завдячує своїй назві. Вона виявилася "тезкою" злощасного штаму коронавірусу Омікрон.

Валюта Омікрон та коронавірус Омікрон "народилися" в один місяць

Причому Омікрон – зовсім молода криптовалюта, що з'явилася на ринку лише в листопаді 2021 року. Однак вона з'явилася ще на початку місяця – до того, як світ дізнався про новий штам коронавірусу, і до того, як ВООЗ дала назву африканському штаму. Просто так співпало. Коронавірус Омікрон спричинив лихоманку на ринку криптовалют: біткоїн обрушився, а невідома валюта зросла майже в 10 разів Неймовірність цього збігу ще й у тому, що новий штам коронавірусу, про який стало відомо 23 листопада, у перші дні залишався безіменним, маючи лише цифровий код. І лише через кілька днів ВООЗ присвоїла йому назву 15-ї літери грецького алфавіту Омікрон, пропустивши при цьому в класифікації штамів дві попередні літери - Ню (Nu) та Сі (Ci).

Однак завдяки цьому збігу, який несподівано виявився щасливим для нової криптовалюти, курс Омікрона став різко зростати вгору. Усього за два дні, 28 та 29 листопада, криптовалюта зросла в ціні з 65,5 долара до 689,1 долара, тобто на 950%. Щоправда, у другій половині дня її курс трохи відскочив від верхньої позначки і знизився, та все ж вона залишається набагато дорожчою, ніж була до цього.

Біткоїн за останні кілька днів пережив справжню драму

При цьому головна криптовалюта – біткоїн на тлі несприятливих звісток про новий можливий виток пандемії, навпаки, пережив запаморочливе падіння вниз. За кілька днів він упав у ціні майже на 15 тисяч доларів, потягнувши за собою інші криптовалюти.

Проте вже з понеділка, 29 листопада, почали надходити перші звіти медиків щодо клінічних проявів нового штаму. Незважаючи на свою високу заразність, він поводиться поки що не так агресивно, як коронавірус Дельта.

Заспокійливі вісті про штам коронавірусу Омікрон, які приходять від медиків, справили свій сприятливий вплив і на ринок криптовалют. Вони почали потихеньку знову дертися нагору.

Зокрема, біткоїн лише за понеділок, 29 листопада, виріс із 55 тисяч майже на 4 тисячі доларів, підібравшись увечері впритул до 59 тисяч. Разом із ним зростають й інші криптовалюти, які під впливом його потужної гравітації разом з ним і падали. Коронавірус Омікрон спричинив лихоманку на ринку криптовалют: біткоїн обрушився, а невідома валюта зросла майже в 10 разів

"Ми бачимо новини про те, що новий варіант слабший, з погляду симптомів, і тому ринок швидко відновлюється. Тож розумні інвестори, схоже, викупили цей провал", - повідомив керівник Азіатсько-Тихоокеанського регіону криптовалютної біржі Luno Віджай Айяр.

Нагадаємо, гаманець із 50 біткоінами, забутий його власником на цілих 11 років, зробив його тепер доларовим мільйонером.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel