Today.ua

Конфіскація активів громадян буде проходити без суду: генпрокурор Венедиктова наполягає на прискоренні процесу

Генпрокурор Ірина Венедиктова вважає, щоб в Україні дуже мляво використовується такий інструмент, як конфіскація активів. Йдеться про громадянську конфіскацію, закон про яку був прийнятий ще півтора роки тому, проте досі цим законом практично не користувалися.

А між іншим, завдяки реалізації цього закону можна було б істотно підняти доходи бюджету, вважає Венедиктова. Своїми міркуваннями генпрокурор поділилася в ході зустрічі з працівниками силового блоку, а також антикорупційних органів України.

Досі цим видом конфіскації активів правоохоронці практично не користувалися, не дивлячись на те, що громадянську конфіскацію можна проводити без рішення суду, зауважила чиновниця.

"Серед очевидних переваг громадянської конфіскації - те, що вона не залежить від обвинувального вироку. Визначальним фактором є різниця між вартістю придбаних активів і законними доходами осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка повинна перевищувати один мільйон гривень", - говорить Венедиктова .

За півтора року законом про цивільну конфіскацію скористалися лише двічі. Два нардепа, які живуть невідповідно до своїх доходів, були змушені розлучитися з "нажитим непосильною працею". Ця конфіскація принесла державі в загальній сумі 8,2 млн гривень.

"При цьому, станом на сьогодні, НАБУ Національною поліцією, ДБР і СБУ в цілому розслідується майже 1,6 тис. кримінальних проваджень, в яких можна виявити факти придбання необгрунтованих активів", - звернула увагу генпрокурор.

Лише два випадки конфіскації активів за півтора року в країні, де рівень корупції зашкалює - ніщо, вважає генпрокурор. Громадянська конфіскація - це не тільки спосіб поповнити бюджет країни, це ще й запит усього суспільства.

При цьому предметом конфіскації майна може бути лише те, що було придбано після 28 листопада 2019 року. А саму конфіскацію активів можна проводити лише у тих громадян, які уповноважені на виконання владних функцій.

Нагадаємо, українцям розповіли, як забирають борги за комуналку. У хід ідуть навіть старі речі, які потім продають на аукціоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ