Кому в Україні взагалі не бачити пенсії: багатьом громадянам вже припинили виплати

В Україні з 2021 року пенсія належить не всім. Багато громадян вже перестали її отримувати. Йдеться про тих українців, які до старості не заробили собі і 15 років трудового стажу. Їм держава перестала виплачувати пенсію.

Кому в Україні взагалі не бачити пенсії: багатьом громадянам вже припинили виплати - today.ua

Сьогодні в Україні налічується близько 73 тисяч таких громадян. До нинішнього року держава платила їм мінімальну пенсію, проте з 2021 таким громадянам у виплатах із Пенсійного фонду відмовлено. Максимум, на що вони можуть розраховувати - це соцдопомога від держави, максимальний розмір який дорівнює прожитковому мінімуму для осіб непрацездатного віку.

Крім того, в країні з кожним роком буде підвищуватися вимога до трудового стажу, який необхідно мати для виходу на пенсію. Так, у 2021 році зможуть піти на пенсію лише ті, у кого набереться 28 років страхового стажу. При цьому страховий стаж не варто плутати із загальною кількістю років, які ви працювали. Бо, якщо ви не були офіційно працевлаштовані, і з вашої зарплати не робилися відрахування до Пенсійного фонду, то такі роки роботи ніхто не зарахує. Ось чому так важливо вимагати від роботодавця офіційного оформлення на роботу.

З кожним роком вимога до трудового стажу буде рости. Уже в наступному, 2022, році, потрібно буде мати його 29 років. І так триватиме до 2028 року, поки необхідний стаж не виросте до 35 років.

Кому в Україні взагалі не бачити пенсії: багатьом громадянам вже припинили виплати При цьому люди, які не мають 28 років стажу, зможуть цього року вийти на пенсію тільки, якщо їм вже є 63 роки. Але й для такого виходу потрібно мати мінімум 18 років стажу. Наступний вік, коли можна спробувати піти на пенсію - 65 років. Але для того, щоб вийти в 65, потрібно мати ті самі мінімальні 15 років, нижче яких пенсія взагалі не світить.

При цьому, якщо вам не вистачає зовсім трохи стажу для виходу на пенсію, його можна купити. Або ж, якщо купувати немає на що, то просто доопрацювати потрібні місяці або роки.

З нинішнього року пенсійний вік в Україні став однаковим для чоловіків і для жінок. Він дорівнює 60 рокам. Але його, очевидно, все одно будуть підвищувати, тому що скрізь у Європі він вже вище. А разом з ним будуть підвищуватися і вимоги до трудового стажу для виходу на пенсію.

Нагадаємо, аналітики говорять, що років через 30 українські пенсіонери можуть взагалі залишитися без пенсій, навіть мінімальних. Їх не буде чим платити.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Українські школярі продовжать навчатися влітку: в Міносвіти назвали умови
Навчальний рік для школярів через пандемію може бути продовжений до 1 липня. Школам дозволили самостійно приймати рішення щодо продовження навчального...
Наді Дорофєєвій 31 рік: співачка показала величезну кількість подарунків від чоловіка на день народження
У середу, 21 квітня, дні народження відзначають багато відомих особистостей. І в їхньому списку Надя Дорофєєва. Успішній українській виконавиці й коли...
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...