Кому в Україні готові платити високі зарплати: названі вакансії

В Україні в цьому році спостерігається кадровий голод. Кількість вакансій більш ніж удвічі перевищила торішній показник. При цьому зростає і число претендентів на ці вакансії. Однак їх все одно не більше, ніж вакансій. Таким чином, зараз роботодавці опинилися в невигідному становищі: вони змушені пропонувати працівникам більш високі зарплати та різні бонуси.

Кому в Україні готові платити високі зарплати: названі вакансії - today.ua

В Україні намітився жорсткий кадровий голод. Багато працездатного населення виїхало на заробітки за кордон. А ті, що залишилися, не в змозі заповнити всі вакансії, що утворилися. Так, на вересень минулого року на кадровому порталі Work.ua пропонувалося 53 тисячі вакансій, а вже у вересні нинішнього року їхня кількість зросла більш ніж удвічі - до 108 тисяч. Таким чином, за рік кількість вакансій збільшилася на 108%.

За той же період часу оновили свої резюме на цьому кадровому порталі 83 905 претендентів на робочі місця. Та попри це, вакансій залишається більше ніж потенційних працівників, які можуть їх обійняти. Кому в Україні готові платити високі зарплати: названі вакансії

"На даний момент тенденція така, що на ринку спостерігається певний кадровий голод. Кількість відгуків на одну вакансію знижується, а пропозиції ростуть, тому можна говорити, що претендентам поки є з чого вибирати і зараз їхній зоряний час", - підкреслюють експерти кадрового порталу Work .ua.

Тому роботодавці, щоб заповнити порожні місця, змушені йти на поступки найманим працівникам. Очевидно, їм доведеться обіцяти працівникам більш високі зарплати. При цьому працівники можуть також вимагати компенсації вартості проїзду, безкоштовних обідів, додаткових днів відпочинку та інших приємних бонусів від нелегкої найманої праці.

Роботодавці пропонують цьогоріч вищу зарплату

У вересні 2020 середня зарплата по вакансіях в Україні становила 12 420 гривень. А рік по тому, у вересні нинішнього року, роботодавці вже в середньому готові платити по 13 667 гривень, тобто на 9% більше. Зросли і запити від претендентів на роботу. Середня очікувана зарплата рік тому становила 13 783 гривні, а цьогоріч - 15 083.

Найвищі зарплати готові платити в таких категоріях і галузях:

  • топ-менеджмент, керівництво вищої ланки - 22 123 грн;
  • нерухомість - 19 577 грн;
  • транспорт, автобізнес - 16 151 грн;
  • будівництво, архітектура - 16 043 грн;
  • страхування - 15 857 грн;
  • продаж, закупівля - 15 811 грн;
  • культура, музика, шоу-бізнес - 15 808 грн;
  • адміністрація, керівництво середньої ланки - 15 544 грн.

Кому в Україні готові платити високі зарплати: названі вакансії При цьому запропоновані по вакансіях середні зарплати доволі відчутно відрізняються по регіонах. Як і слід було очікувати, найвищі середні зарплати пропонують у Києві - 15 813 гривень. Далі йдуть Одеса і Дніпро - близько 13 300. А найменше готові платити новим працівникам у Рівному - 10 871 гривню.

Нагадаємо, при цьому середня зарплата вже працюючих українців вища за ту, що пропонують у вакансіях. Особливо відчутно це в столиці, де у вересні нинішнього року середня зарплата склала 35,1 тисячу гривень.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua