Компенсація за зруйноване житло: як правильно подати заявку, щоб її прийняли

Автор: Марченко Любов

Власникам житла, яке було зруйноване або пошкоджене під час війни, обіцяють відшкодувати втрати. Компенсація за зруйноване житло може бути надана у різних видах: від грошового відшкодування до спорудження нового житла та передачі його у власність. Однак, перш ніж отримати право на неї, необхідно подати заявку на відшкодування збитків. І треба, щоб цю заявку ухвалили.

Компенсація за зруйноване житло: як правильно подати заявку, щоб її прийняли - today.ua

Заступник голови комітету з цифрової трансформації Олександр Федієнко розповів в ефірі телемарафону, як це зробити правильно, щоби заявку було прийнято.

Зробити це можна через портал державних послуг Дія. Згідно з наявними даними, "Дія" на сьогодні – один із найпоширеніших інтернет-ресурсів серед громадян нашої країни. Так, мобільний додаток Дія використовують понад 17 мільйонів українців, а порталом Дія користуються близько 18 мільйонів громадян.

Компенсація за зруйноване житло: як правильно подати заявку, щоб її прийняли Як подати в "Дії" заявку на компенсацію за зруйноване житло

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

  • Для початку потрібно встановити у себе додаток "Дія" та зайти до нього.
  • Вибираємо в меню "Послуги" опцію "Ушкоджене майно".
  • Відкриваємо відповідну форму та заповнюємо її. Туди необхідно внести паспортні дані та ідентифікаційний код.
  • Надсилаємо заявку через додаток "Дія" або портал "Дія".

Той, хто поки що не товаришує із цифровими технологіями, має можливість подати відповідну заявку на компенсацію за зруйноване житло через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Подати заявку може власник, на якого оформлено втрачене житло. При цьому якщо власника вже немає в живих, то існують процедури, за якими у володіння може вступити спадкоємець.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому якщо є експертна оцінка вартості відновлення пошкодженого житла, а також експертна оцінка його придатності для проживання, то її слід подати разом із заявкою.

Нагадаємо, українцям, які відновлять зруйноване житло власним коштом, також обіцяють компенсацію за нього. Щоправда, є одна умова.

Головне