Компенсація за зруйноване житло: що буде, якщо українці відмовляться від квартир, запропонованих державою

Автор: Марченко Любов

Українцям, які втратили дах над головою внаслідок військових дій, надаватиметься компенсація за зруйноване житло. Її планують надавати у вигляді квартир, які держава будуватиме і даватиме громадянам, що втратили своє житло. Втім, українцям хочуть дати можливість відмовитись від квартири, запропонованої державою, і самим вкласти виділені гроші у приватне будівництво.

Компенсація за зруйноване житло: що буде, якщо українці відмовляться від квартир, запропонованих державою - today.ua

Відповідний законопроект №7198, запропонований депутатом-"слугою" Олександром Качурою, вже схвалений Радою в першому читанні і чекає на остаточне голосування.

У тому варіанті компенсації за зруйноване житло, який було запропоновано раніше, передбачалося, що держава побудує квартири і віддасть їх сім'ям, які втратили свої житла. Проте у новому законопроекті за громадянами хочуть залишити право вибору. Тобто, вони можуть не погоджуватися на державні квартири, а вкласти суму компенсації, що їм належить, у будівництво приватного житла. Компенсація за зруйноване житло: що буде, якщо українці відмовляться від квартир, запропонованих державою Ці гроші можуть бути виділені власнику зруйнованого житла двома способами:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • або переказом на спеціальний рахунок;
  • або як оплата будівництва (відновлення) ушкодженого майна.

Автор законопроекту поділився також іншими моментами надання компенсації за зруйноване житло:

Популярні зараз

В Україні громадян позбавлятимуть права на житло за спрощеною процедурою

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

Тариф на воду підвищать з 1 травня у двох містах України

Зеленський назвав місто, яке російські окупанти спробують захопити до 9 травня

  • Дані про зруйноване або пошкоджене майно будуть вноситись до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, створеного спеціально для збору такої інформації.
  • Максимальна площа житла, за яке надаватиметься компенсація, не перевищує 150 кв. метрів.
  • Заявки на компенсацію можна подати декількома способами: через додаток Дія, через Центр надання адмінпослуг (ЦНАП), через нотаріуса або департамент соцзахисту місцевої ради.
  • Виплата компенсацій буде здійснюватись у порядку тієї черговості, в якій були подані заяви у відповідних населених пунктах.

Нагадаємо, компенсація за зруйноване житло надаватиметься українцям в 5 етапів. Причому одержати її можуть не всі.