Компенсація видатків на харчування, 20 тисяч на оренду житла та інше: що компенсують депутатам з бюджету

Автор: Марченко Любов

Оренда житла, часткова компенсація видатків на харчування, витрати на проїзд, канцтовари та на оплату телефонного зв'язку – все це передбачено для народних депутатів у бюджеті 2022 року.

Компенсація видатків на харчування, 20 тисяч на оренду житла та інше: що компенсують депутатам з бюджету - today.ua

Незважаючи на те, що бюджет наступного року Рада ухвалила з величезним дефіцитом, і що в ньому передбачено скорочення витрат на соціальні виплати, депутати не сильно заощаджували на собі. Кошторис на утримання парламенту 2022 року буде дещо нижчим, ніж нинішнього року. Він становитиме 2,529 млрд гривень. Рівно стільки ж депутати витратили на себе минулого, 2020, року. Цьогоріч витрати на народних обранців виявилися дещо вищими – 2,688 млрд гривень.

При цьому у бюджеті 2022 року на кожного депутата, крім зарплати, передбачено 344,3 тисячі гривень на інші витрати. Більша частину цих витрат піде на компенсацію вартості оренди житла. На цю статтю витрат кожному передбачено 237,2 тисяч гривень на рік. Компенсація видатків на харчування, 20 тисяч на оренду житла та інше: що компенсують депутатам з бюджету Крім того, депутатам щомісяця дають на проїзд 7,5 тисяч гривень (90 тисяч на рік). Щомісячна оплата телефонного зв'язку кожного народного обранця коштує 407 гривень (на рік вийде майже 5 тисяч).

Таким чином, річний кошторис витрат на одного народного депутата (крім виплат по зарплаті) виглядає так:

  • на проїзд 90000 грн;
  • на канцтовари 1500 грн.;
  • на телефон 4890 грн.;
  • відрядження для помічників 8000 грн.;
  • на утримання приміщень 2000 грн;
  • на оренду житла 237 250 грн.

Крім того, у загальному кошторисі також передбачені компенсації приватним компаніям за недороге, але якісне харчування депутатів в їдальні Верховної Ради та витрати на утримання парламентського автопарку.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зарплата народних депутатів наступного року становитиме 25-30 тисяч гривень на місяць. Ще стільки ж їм виплачуватимуть щомісяця "на виконання депутатських повноважень". Крім того, депутатам покладено різні надбавки до зарплат за інтенсивну роботу, наукові ступені та почесні звання.

Одлнак за обід у дорогому київському ресторані нардепу доведеться віддати всю свою місячну зарплату. Найдорожчі тамтешні страви коштують по 25 тисяч.