Компенсації не буде: НБУ заборонив банкам приймати у громадян пошкоджені купюри

У грошовий обіг українців потрапили гривні із окупованих територій, які мають пошкодження. Нацбанк зобов'язав не приймати такі купюри до обміну від фізосіб та юросіб, а у разі їх виявлення повідомляти про це правоохоронні органи. При цьому компенсацій за вилучення пошкоджених банкнот не передбачено.

Компенсації не буде: НБУ заборонив банкам приймати у громадян пошкоджені купюри - today.ua

Як повідомлялося раніше, сумнівні купюри з просвердленими отворами почали з'являтися в обігу мешканців Одеси, Києва та в західних областях України. Як правило, це 500-гривневі купюри.

Люди почали потрапляти на такі гроші у банкоматах, на касах супермаркетів, пошті тощо. У НБУ пояснили, що це гроші із окупованих регіонів України. Через неможливість вивезти гривню з окупованих територій працівники українських банків навмисно пошкодили гроші. На підконтрольну територію вони потрапили швидше за все через платіжні пристрої.

Компенсації не буде: НБУ заборонив банкам приймати у громадян пошкоджені купюри

У НБУ вказують, що з метою зменшення ризиків потрапляння пошкоджених банкнот національної валюти з трьома просвердленими отворами в обіг, банкам необхідно забезпечити візуальний огляд таких банкнот та вилучати їх як сумнівні.

Нацбанк рекомендує формувати окремо сумнівні пошкоджені банкноти національної валюти з трьома просвердленими отворами, від інших сумнівних банкнот, виявлених при перерахуванні та здійснювати додатковий контроль у касі банків (філій, відділень), пунктах надання фінансових послуг.

Банки не зобов'язані здійснювати обмін таких купюр, а всі вилучені пошкоджені банкноти слід спрямовувати на експертизу до Національного банку.

Раніше повідомлялося, як зміняться вимоги щодо обмінників в Україні з 1 вересня.

ДЖЕРЕЛОubr.ua