Нафтогаз вводить у липні новий тариф на газ для населення: до чого готуватися споживачам


Нафтогаз планує в липні запровадити новий тариф на газ для населення. Причому це буде не місячний тариф, а сезонний.

Нафтогаз вводить у липні новий тариф на газ для населення: до чого готуватися споживачам - today.ua

Про плановане нововведення розповів директор з інтегрованих комунікацій компанії Максим Белявський. За словами одного з топ-менеджерів, цей сезонний тариф дозволить платити за газ рівними частинами.

"Плануємо в липні представити нову пропозицію на ринку - сезонний тарифний план з можливістю рівномірних оплат", - повідомив Белявський.

Якою буде величина сезонного тарифу, на скільки місяців він буде розрахований, і чи можна буде клієнтам компанії вільно переходити з одного тарифу на інший, керівник поширюватися не став. Очевидно, ці питання ще вирішуються, або ж керівництво компанії не хоче передчасно розкривати подробиці.

Звичайно, якщо сезонний тариф на газ виявиться вище, ніж "фіксований" тариф, який встановлений на рік, то навряд чи він буде популярний у споживачів. Його може спіткати доля "місячного" тарифу на червень, яким не захотів скористатися жоден клієнт Нафтогазу, що, втім, і не дивно. Нафтогаз вводить у липні новий тариф на газ для населення: до чого готуватися споживачам Адже червневий місячний тариф виявився вище за річний у півтора рази. Нафтогаз виставив червневу ціну на газ в розмірі 11,94 гривні за кубометр проти річної 7,96.

Постачальники пояснюють таку, нетипову для літа, ціну тим, що вартість газу на європейському ринку не падає. Росія обмежила поставки газу в Європу, змушуючи європейських партнерів змиритися з неминучістю запуску газопроводу "Північний потік 2".

Нинішня ціна газу на ринку в Європі становить 29 євро за МВт-годину, і це - найвища вартість за останні п'ять років, говорить глава компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон.

Згідно з даними Державної митної служби України, вартість газу, імпортованого нашою країною в травні цього року, виявилася на 13,6% вище квітневої. А сумарно від початку нинішнього року ціна газу, який надходить до нас з-за кордону, стала вище на 40%.

Нагадаємо, раніше експерти ринку газу припускали, що в липні місячні тарифи на газ все ж можуть виявитися нижчими, ніж річний тариф. Втім, поки в це віриться насилу.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua