Комунальні борги українців розголошувати не мають права: омбудсмен розповіла, чому це незаконно

Автор: Марченко Любов

Розголошувати комунальні борги українців, а також інформацію, що стосується номера їхнього особового рахунку, домашньої адреси та інших персональних даних, не мають права. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова розповіла, що це протизаконно.

Комунальні борги українців розголошувати не мають права: омбудсмен розповіла, чому це незаконно - today.ua

Омбудсмен розповіла на своєму сайті, що люди їй нерідко скаржаться на комунальників, які без дозволу публікують в інтернеті, а також розвішують на дверях під'їздів списки боржників із зазначенням їхньої суми боргу, імені, прізвища, номера рахунку і навіть домашньої адреси. Люди цікавляться в омбудсмена, наскільки законні такі дії комунальників.

Людмила Денисова відповідає, що це протизаконно, і публікує на своєму сайті роз'яснення, чому оприлюднення сум комунальних боргів та іншої інформації про людину вважається поза законом.

Стаття 32 Конституції України говорить, що втручання в особисте життя людини заборонено законом. З цього правила є винятки, проте комунальні борги до списку цих винятків не входять. Комунальні борги українців розголошувати не мають права: омбудсмен розповіла, чому це незаконно Ще одна заборона накладається на збір, зберігання, використання і поширення інформації про людину, яка є конфіденційною. Для цього необхідно лише її особиста згода на такі дії. Порушити цю заборону можна лише тоді, коли йдеться про загрозу національній безпеці. Комунальні борги, звичайно - явище згубне, проте до національної безпеки мають доволі опосередкований стосунок.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

Крім того, відповідно до статті 6 закону "Про захист персональних даних" обробка та розповсюдження персональних даних може здійснюватися тільки за згодою самої людини або, знову ж таки, у випадках, передбачених законом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, всі дії комунальних служб, які розвішують на під'їздах списки комунальних боржників, є прямим порушенням закону. І якщо в боржника є час і натхнення, то він може прикликати тих, хто вивісив такий список, до відповідальності. Строк, звичайно, за це не дадуть, однак адміністративну відповідальність винуватець може понести.

Нагадаємо, стало відомо за яку суму комунального боргу сім'ю можуть виселити із житла навіть за умови, що в квартирі прописані діти.