Today.ua

Коломойський може забрати у Нафтогазу половину газу, припасеного Україною на зиму: зостались лічені години

Україна може в один момент втратити половину газу, який припасений на зиму в підземних сховищах Нафтогазу. Як стверджує глава правління Нафтогазу Юрій Вітренко, там накопичено 18 мільярдів кубометрів блакитного палива. При цьому вже через лічені години Ігорю Коломойському може дістатися половина цього ресурсу.

Про це розповів у своєму Facebook журналіст Юрій Ніколов.

"Завтра вранці Коломойський може отримати рішення суду про виїмку з Нафтогазу 9 мільярдів кубів газу - половини всього, що у нас є в сховищах. А якщо приватівці дотиснули нафтогазівців на підписання потрібних їм звірок, то Беня забере 15 ярдів, а це майже все, що є в України на зиму ", - повідомляє Ніколов.

Йдеться про давній позов Укрнафти до Нафтогазу, в якому Укрнафта вимагає, щоби Нафтогаз сплатив за газ, нібито використаний для потреб населення ще за часів президента Віктора Януковича. І ось, нарешті, вже завтра, 26 жовтня, суд може ухвалити рішення за цією "бородатою" тяжбою. І цілком реально, що Феміда прийме сторону пана Коломойського. В такому випадку він отримає право на 9 мільярдів кубометрів газу, що зберігається у вітчизняних ПСГ.

Звичайно, він міг би взяти вартість цього газу грошима. Однак тоді, за часів "злочинної влади", тисяча кубів газу коштувала 1000 гривень. А зараз його вартість теж 1000, але доларів. Цілком природно, що Коломойський, як людина практична, захоче взяти газом, а не гривнями.

"Тоді його ціна була 1000 гривень. А зараз 1000 доларів. Тому Беня не дурень, він не хоче отримати в гривнях. Він хоче отримати назад газ. Щоб тут же продати його Україні по 1000 баксів", - припустив Ніколов.

Природно, в кишеню він його собі не забере і нікуди перекачувати не стане. Він просто продасть той же газ з ПСГ України, але вже по 1000 доларів за тисячу кубометрів. Така в олігархів арифметика.

Загалом, вже завтра, у вівторок, може статися так, що в Україні всім, від Кабміну до ОТГ, доведеться терміново переписувати тарифи на газ. І, на жаль, не на менші.

Нагадаємо, тарифи на розподіл газу обіцяють з нового року зрости втричі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ