Today.ua

Monobank заганяє клієнтів у борги: які суми знімають з карт українців

Клієнти monobank скаржаться, що банк навмисне заганяє їх у боргову залежність. Гроші на рахунках у них є, однак розрахуватися з банком по заборгованій виплаті вони не можуть через обмеження, що діють під час оплати розстрочки. В результаті, у клієнта утворюється заборгованість перед банком, і йому доведеться переплачувати, повертаючи борги.

Про це розповів у своїй скарзі на порталі minfin клієнт під ніком Pavlenko1994.

Клієнт скаржиться, що у нього оформлено розстрочку на картку monobank. При цьому на самій карті закінчилися гроші, але вони є на іншій карті цього ж банку. Однак механізм погашення розстрочки такий, що можна гасити лише з тієї карти, на якій немає грошей. В результаті банк вираховує з нього борг, приплюсовує до нього відсотки, і його рахунок на тій карті, з якою потрібно оплачувати розстрочку, давно пішов у мінус.

"Під час війни вони весь час налічували 1,6%, немає кредитних канікул, немає реструктуризацій, немає перерахунків, просто банк заганяє тебе в боргову яму, списуючи розстрочки з картки, на якій немає грошей в мінус і туди ж нараховують 1,6%. як таке можливо ? ?‍♀️Розстрочки не можна гасити окремо з іншої картки цього банку, тобто ви мені не даєте можливість навіть зменшити зростаючу суму боргу ... просто жахливо", - скаржиться Pavlenko1994.

Monobank у своїй відповіді підтвердив, що дійсно, на сьогодні клієнт не має можливості використовувати для погашення розстрочки іншу картку. Проте банк над цим працює і, можливо, незабаром така функція стане доступною. Тим часом, банк порадив клієнту просто поповнити свій рахунок на порожній карті і закрити проблему.

"Перед списанням платежу можна переказати кошти на чорну картку", - порадили у банку.

Інші коментатори дали власнику порожньої карти таку саму пораду. Вони вважають, що проблеми взагалі в цьому немає жодної, і можна було поповнювати картку для оплати вчасно, аби на ній не було негативного балансу.

Нагадаємо, ПриватБанк, Ощадбанк та monobank оголосили про підвищення відсоткових ставок за кредитами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ