Україна – на порозі впровадження революційного соціального проекту, який дозволить забезпечити мінімальною сумою на проживання тих, хто неспроможний сам про себе подбати. Мінсоцполітики вийшло на фінальну стадію розробки законопроекту, яким буде запроваджено державну універсальну соціальну допомогу.
Універсальна соціальна допомога – це сума, яка сплачуватиметься найбільш соціально незахищеним сім'ям та громадянам для забезпечення їх гарантованим мінімумом коштів на проживання. Ця допомога буде насамперед спрямована на малозабезпечені сім'ї з дітьми, інвалідів та пенсіонерів.
"Мінсоцполітики завершує роботу над проектом закону про універсальну державну соціальну допомогу. У цьому законопроекті майже 2 мільйони сімей, які виховують дітей, понад 5 мільйонів людей похилого віку та людей з інвалідністю отримають відповідь, на яку гарантовану державою допомогу вони мають право", - розповіла тепер уже екс-міністр соцполітики Марина Лазебна.
За словами відставної чиновниці, цей законопроект розроблено у контексті вимог Конвенції МОП (Міжнародної організації праці), яка гарантує кожній людині грошовий мінімум для проживання.
При призначенні цієї універсальної соціальної допомоги враховуватимуть сумарний рівень доходу домогосподарства, а також його склад. Звичайно, її призначатимуть не тим, хто не хоче заробляти своєю працею, а тим, хто на даному етапі не може це робити з об'єктивних причин. Таким чином, навіть найнезахищеніші громадяни будуть захищені сумою, яку вони отримають від держави.
Крім того, одну виплату набагато простіше контролюватиме, ніж десяток. А отже, вона стане більш адресною і дійде до тих, хто дійсно її потребує, і для кого вона життєво важлива.
Нагадаємо, в Україні також розглядають ідею із запровадженням безумовного доходу для всіх громадян – незалежно від їхнього добробуту. Та, очевидно, це буде вже наступним етапом соціальної політики держави, який стане можливим після війни.