Карти ПриватБанку та monobank стали легкою здобиччю шахраїв через “тисячу Зеленського“

Клієнти ПриватБанку, monobank та інших банків втрачають свої гроші з банківських карток. Інтернет-шахраї вигадали нову схему, за допомогою якої "потрошать" банківські картки одержувачів "тисячі Зеленського".

Карти ПриватБанку та monobank стали легкою здобиччю шахраїв через “тисячу Зеленського“ - today.ua

Поліція зареєструвала вже не одну скаргу ошуканих клієнтів банків, які стали жертвами аферистів.

Шахраї телоефонують одержувачам "ковідної тисячі" ("тисячі Зеленського") або надсилають їм SMS-повідомлення нібито від імені працівників банку з пропозицією допомогти перевести тисячу за вакцинацію з віртуальної картки на їхню банківську картку для виплат. Таким чином, вони нібито зможуть отримати свою винагороду за вакцинацію не у вигляді послуг, а "живими грошима".

Клієнти з радістю погоджуються на таку пропозицію та легко видають аферистам усе, що їх цікавить. А цікавлять їх номери банківських карток українців, а також їхні персональні дані. Карти ПриватБанку та monobank стали легкою здобиччю шахраїв через “тисячу Зеленського“ Одним із тих, хто потрапив на гачок шахраїв, став 48-річний одесит, який втратив 1800 гривень зі своєї банківської картки, розповівши зловмисникам усе, що їх цікавило. Наразі його кривдників шукає поліція.

Подібні дзвінки надходять клієнтам українських банків, які беруть участь у програмі "єПідтримка". Окрім monobank та ПриватБанку, "тисячу Зеленського" можна також отримати на віртуальні карти Альфа-Банку, А-Банку, izibank (на базі ТАСкомбанку), Райффайзен Банку, Банку Схід, а також Укргазбанку та Ощадбанку.

Що потрібно знати про "тисячу Зеленського"?

  • Ці суми не оподатковуються і не враховуються при призначенні субсидій.
  • Зарахування грошей на віртуальні карти почалося 19 грудня 2021 року і триватиме до 18 грудня 2022 року.
  • Отриману на карту "тисячу Зеленського" потрібно встигнути використати протягом 4 місяців, інакше гроші повернуться до бюджету.
  • Клієнти Альфа-Банку, А-Банку та monobank можуть отримати пластикові картки, на які зарахована "ковідна тисяча".
  • Українці, які отримають третю (бустерну) дозу вакцини, отримають на віртуальну картку ще півтисячі гривень.

Нагадаємо, в уряді обіцяють, що "тисяча Зеленського" з квітня стане доступною і тим громадянам, які не мають смартфона або комп'ютера.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua