Як змінилися тарифи із закінченням опалювального сезону, і що буде з субсидіями

Автор: Марченко Любов

Опалювальний сезон в Україні закінчується. Деякі міста вже його завершили, а в деяких регіонах ще тільки готуються відключити теплопостачання. Природно, тепер платіжки більшості українців стануть легшими. Однак проблеми з тарифами нікуди не подінуться, а лише трохи відсунуться у часі. Опалювальний сезон Україна закінчує з ринковими тарифами на газ, неясними перспективами на вартість гарячої води та електрики і з новими правилами оформлення субсидій.

Як змінилися тарифи із закінченням опалювального сезону, і що буде з субсидіями - today.ua

Тарифи на газ

З квітня в Україні скасували фіксований тариф на газ в розмірі 6,99 гривні за кубометр і повернули споживачів у ринкову стихію. Втім, ринком це назвати важко. Адже, боячись втратити споживачів, облгази виставили ціни на газ в основному не вище тієї фіксованої ціни, що була в опалювальний період.

З травня вони повинні представити нові, річні, тарифи на газ, з якими більшості українців доведеться жити до 30 квітня 2022 року. При цьому деякі експерти припускають, що ці річні ціни можуть виявитися вищі, ніж фіксований зимовий тариф.

Тарифи на гарячу воду

У розпал опалювального сезону мери міст спільно з "Нафтогазом", Кабміном і НКРЕКП підписали меморандум про те, що "Нафтогаз" зобов'язується до закінчення опалювального сезону відпускати підприємствам теплокомуненерго газ за фіксованою ціною. А ті, в свою чергу, у своїх тарифах на тепло для населення виставлять ще меншу ціну за газ. "Нафтогаз" навіть дав їм відстрочку на ту частину платежів, на яку реальна вартість газу перевищує ту ціну, що вони виставляли в платіжках за тепло. Правда, вже з нового опалювального сезону, скоріш за все, таких поступок не буде.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні чекають новий Hyundai Tucson: фото та ціни

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тариф на електроенергію

Тариф на електроенергію підняли з 1 січня. Вірніше, сам тариф не піднімали, а просто скасували пільгу, яка поширювалася на перші 100 кВт * год для звичайних споживачів і на перші 3000 кВт * год для тих, хто опалює приміщення електрикою.

Проте, як кажуть все, це не межа, і влітку - можливо, ближче до осені, нас чекає чергове підвищення тарифу на електроенергію. Причому підвищать його, як мінімум,  удвічі. Як змінилися тарифи із закінченням опалювального сезону, і що буде з субсидіями При цьому в НКРЕКП вже неодноразово натякали на те, що в Україні надто дешева вода, а отже, тарифи на холодну воду теж готують до підвищення.

Можливо, наш уряд так не квапивсь би занурити українців в стихію ринкових тарифів, якби йому не викручували руки міжнародні кредитори.

Слово з трьох літер, яке не дає українцям жити спокійно

Підвищення тарифів на всі і для всіх вимагає МВФ. Там вважають, що українцям вистачить грошей, щоб розплачуватися за ринковими цінами за енергоносії. Мовляв, в Україні такий рівень тіньової зайнятості, що українці можуть платити будь-яку ціну. Мабуть вони там не в курсі, що у нас багато людей все ж працює легально. Та й нелегалам ніхто європейських зарплат не платить.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Єдиний вихід для малозабезпечених - субсидія

Однак і її рік від року скорочують. І, схоже, що будуть скорочувати і далі. Принаймні, Мінсоцполітики підготувало нову постанову, за якою вже в травні всім претендентам на держдопомогу доведеться заново подавати заяви на субсидію і декларації про доходи і витрати тих, хто хоче її отримати.

Нагадаємо, МВФ також категорично проти індексації пенсій в Україні. Тому на вимогу кредиторів її в наступному році можуть скасувати.