Зміни, що стосуються фінансової сторони життя, нині турбують українців чи не найбільше. Адже через війну, втрату роботи і зростання цін багато родин опинилися на межі виживання, і для них щодень – це боротьба за виживання. Тому вакансії, зарплати, пенсії, субсидії – усе це питання виживання для багатьох українців.
Видання hvylya з'ясувало, що буде із зарплатами, вакансіями, пенсіями, субсидіями та цінами на житло вже до кінця поточного року.
Вакансії
Через війну мільйони українців втратили роботу. При цьому, за найоптимістичнішими прогнозами, до кінця року рівень безробіття в Україні сягне 30%, а кількість безробітних громадян становитиме близько 5 мільйонів. Звісно, в цих умовах робота та вакансії цікавлять українців чи не найбільше.
Найсильніший провал ринку праці був у квітні-травні нинішнього року. Потім кількість вакансій потроху зростала. Але все ж таки їх набагато менше, ніж безробітних. Тому конкуренція на ринку праці дуже велика. І в ній, безперечно, виявляється успішнішим той, хто вміє, знає і готовий працювати більше за інших.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зарплати
Наприкінці року з 1 грудня в Україні відбудеться заплановане підвищення рівня мінімальної зарплати. Щоправда, вона зросте лише на 200 гривень: з 6500 до 6700 гривень. Такий приріст дорівнює 3%, і в порівнянні з 30% рівнем інфляції така надбавка до зарплати виглядає радше символічною, ніж реальною.
До того ж економісти прогнозують наступного року ще 30% інфляції. А ось підвищення мінімальної зарплати наступного року зовсім не передбачено. Отже, щодо зарплати виходить дуже сумна картина. І якщо навіть дехто з роботодавців має намір підвищувати номінальну зарплату, реальні заробітки українців все одно будуть значно нижчими за довоєнні.
Пенсії
Підвищення пенсій наступного року наразі не передбачено. Щоправда, у Мінсоцполітики заявляють: якщо українська економіка 2023 року розвиватиметься випереджаючими темпами, то чому б і ні? Бюджет переглянуть, і до поправок внесуть підвищення пенсій. Таким чином можна з великою ймовірністю сказати, що його не буде. Однак до кінця 2022 року пенсія ще зросте двічі: з 1 жовтня та з 1 грудня. З грудня вона зросте завдяки підвищенню прожиткового мінімуму, а також підвищенню мінімальної зарплати.
А з 1 жовтня запровадять щомісячну надбавку у розмірі 300 гривень пенсіонерам віком від 70 років. Але таку надбавку платитимуть лише тим, хто виконав вимогу щодо стажу – 30/35 років (жінки/чоловіки). При цьому для таких пенсіонерів, які виконали вимогу щодо стажу, мінімальна пенсія має дорівнювати 3000 гривень.
Для тих пенсіонерів, які не мають необхідного стажу, мінімальна пенсія буде такою:
- 2600 грн – для пенсіонерів, яким понад 80 років;
- 2500 грн. – для пенсіонерів від 70 до 80 років.
Субсидії
З 1 жовтня виплата субсидій здійснюватиметься не через соціальну службу, а через Пенсійний фонд. А з 1 грудня через ПФУ не лише виплачуватимуть, а й призначатимуть субсидії.
Із новацій: субсидії даватимуть також і безробітним громадянам, без урахування їхнього доходу. Крім того, для мешканців регіонів, які втратили опалення, збільшать норми споживання електроенергії. Відповідно таким громадянам збільшать субсидію на електроенергію.
Ринок житла
Зазвичай ринок житла у великих містах оживає із початком осені. Саме в цей час різко зростає попит на орендоване житло, та й продаж житла триває активніше. Нинішній рік – нетиповий. Ціни на житло (у доларах) знизилися порівняно з довоєнним рівнем. Але при цьому в гривнях через девальвацію доводиться платити ту саму ціну, що й раніше.
Нагадаємо, Держслужба зайнятості назвала топ-10 вакансій, за якими українцям пропонують найвищі зарплати під час війни.