Today.ua

Як українцям не втратити гроші під час обміну валюти: кілька дозволених законом хитрощів

Із першого ж дня війни, 24 лютого, НБУ зафіксував курс долара на рівні 29,25 гривні. Через таку жорстку фіксацію зараз фактично встановилося три різні курси долара. При цьому українців змушують здійснювати обмін валюти за курсом Нацбанку і вони втрачають на кожній такій операції до 20% своїх грошей. Проте є кілька цілком законних способів, до яких можна вдатися, аби мінімізувати свої втрати під час обміну валюти.

Одне з українських видань зібрало ці способи, розповівши про сильні та слабкі сторони кожного з них.

Відразу варто зауважити, що зберегти свої валютні заощадження повністю ні за готівкових, ні за безготівкових розрахунків не вдасться. Однак є способи, за яких можна мінімізувати втрати.

Три курси долара, які нині паралельно існують в Україні

Через різні обмеження, які ввів НБУ при обміні валют, нині паралельно існують три курси долара щодо гривні:

Як можна мінімізувати втрати

  1. При розрахунках за кордоном краще розраховуватися картами безготівково в магазинах. І краще одразу у валюті тієї країни, де ви знаходитесь. Тоді можна буде уникнути подвійної конвертації валют.
  2. Якщо ви зберігаєте свої валютні заощадження на віртуальній карті, її можна прив'язати до смартфона, смарт-годинника або смарт-браслета – загалом до будь-якого пристрою, що має функцію безконтактних платежів NFC. Тоді при розрахунку таким пристроєм вдасться уникнути комісії, яка неминуче буде при знятті грошей у банкоматах.
  3. При цьому, якщо ви розплачуватиметеся валютною карткою при покупці в Україні, з вас спишуть багато зайвих грошей. У цьому випадку долар зараховуватимуть за фіксованим курсом Нацбанку і фактично покупка коштуватиме вам на 20% дорожче. Тож у цьому випадку краще зняти валюту в касі банку і потім обміняти її на гривню в обмінному пункті. Тоді втрати обійдуться "меншою кров'ю".
  4. Є ще один непоганий спосіб, вигаданий винахідливими українцями – повернення валюти через депозит. При цьому гроші з валютного вкладу зараховуються на короткостроковий депозит (зазвичай 1 місяць). Тоді через місяць ви зможете отримати свій внесок у валюті, в якій вкладали гроші на депозит.

"Банки зобов'язані видавати вклади у тій валюті, в якій людина вносила депозит, але в межах лімітів, передбачених НБУ. Зараз це не більше 100 тис. грн в еквіваленті на добу. Якщо депозит великий, то доведеться кілька разів ходити у відділення та забирати свої заощадження частинами", - пояснили в НБУ.

В цьому випадку ви зможете зберегти і отримати свої гроші саме в доларах.

Нагадаємо, аналітики вважають, що довоєнний курс долара вже не повернеться ніколи. Навіть після закінчення війни та за умови бурхливого відновлення економіки він буде вищим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ