Як врятувати квітучий садок від заморозків, які йдуть в Україну: швидка допомога для плодових дерев

В Україну йдуть заморозки. Вже наприкінці цієї ночі синоптики прогнозують до -3 градусів на ґрунті. При цьому повсюди активно квітнуть сади. У цей час вони особливо вразливі для негативних температур. А тим часом, є кілька дієвих способів, здатних уберегти квітучий садок від заморозків.

Як врятувати квітучий садок від заморозків, які йдуть в Україну: швидка допомога для плодових дерев - today.ua

Це можна зробити як механічними методами, так і за допомогою хімічних засобів.

Укриття рослин в саду

При такому способі кожне дерево і кущ повністю вкривають, фіксуючи під кроною на стовбурі покривний матеріал. Причому для цієї мети можна використовувати будь-який матеріал відповідного розміру: мішковину, стару постільну білизну та інше. Звичайно, такий "трюк" можна зробити лише в тому випадку, якщо у вас в саду ростуть лише молоді або тільки низькорослі дерева.

Дощування саду

Можна влаштувати яблуням та вишням у саду дощ зі шлангу з розпилювачем. Крапельки води, що залишилися на листі і квітках, під впливом похолодання почнуть охолоджуватися і будуть віддавати своє тепло рослині. Щоб досягти більшого ефекту, можна влаштувати деревам у саду таке дощування 2-3 рази на ніч.

Полив дерев у саду

Цей процес схожий на дощування. Щоправда, у цьому випадку поливається не крона, а корінь. Води потрібно багато: по 5-10 відер по кожне доросле дерево і по 4-6 відер під кущі та виноград. Вода доволі довго зберігає тепло, а потім, охолоджуючись, виділяє тепло і не дає дереву замерзнути.

Як врятувати квітучий садок від заморозків, які йдуть в Україну: швидка допомога для плодових дерев

Димлення

Всі перелічені вище способи зручно використовувати, якщо у вашому саду налічується 3-4 яблуні і ще стільки ж кущів. Якщо ж сад великий, і дерев у ньому багато, то краще вдатися до димлення. При цьому способі потрібно зробити заготівлі для багаття в різних куточках саду. У хід підуть дрібні гілки, перепріле торішнє листя, а також різне органічне сміття. Найкраще, якщо все це буде сирим. Багаття не повинно горіти полум'ям, а тільки тліти. Піднімаючись нагору, дим створює захисний екран над садом, який не дає проникати холоду. Вогнища не потрібно розпалювати з вечора, а краще це зробити перед світанком, коли температура знижується до негативних показників. І звичайно, це тління доведеться підтримувати, поки не зійде сонце, і температура повітря не підніметься вище нуля.

Хімічні методи

Хімічні методи захисту підвищують опірність рослин несприятливим погодним умовам. Зокрема, калійно-фосфорними добривами можна обприскати крону дерева. Щоправда, потрібно заздалегідь знати прогноз погоди, щоби зробити це за 2-3 дні до заморозків.

Можна зміцнити імунітет рослини з допомогою стимуляторів зростання. Ними обробляють садок за добу до зниження температури.

Є також спеціальні кріопротектори. Ними обробляють крону дерева не менше ніж за 6 годин до заморожування. Вони створюють невелику захисну плівку як на поверхні самої рослини, так і проникають всередину клітин рослини, оберігаючи її від утворення льоду.

Таким чином, кожен із цих способів дає ефект, а використання хімічного захисту в поєднанні з механічним взагалі дуже потужно зміцнює сад.

Нагадаємо, фахівці назвали топ-6 овочів, які можна посадити навіть на бідному ґрунті.

ДЖЕРЕЛОagrostory.com