Спілкуватися з колишнім постачальником газу не по телефону, а за допомогою рекомендованих листів, і робити копії всіх документів, які були надані для зміни постачальника газу. Так юристи радять чинити в тому випадку, якщо ваш постачальник газу відмовляється відпускати вас до іншого.
В Україні з серпня 2020 року набрав чинності ринок газу, і з цього часу споживачі можуть самі обирати собі постачальника блакитного палива. Природно, люди обирають того, в якого ціна менша. Однак на шляху до нового постачальника колишній продавець газу може виставити чимало перешкод. Як їх долати, розповіли журналісти телеканалу ICTV.
Процедура переходу від одного постачальника до іншого, здавалося б, проста і описана вже не раз. Щоби змінити постачальника, досить підтвердити особистість і право власності на приміщення, а також повідомити індивідуальний код споживача газу.
Однак, якраз після цього для споживача, що насмілився покинути свого постачальника, і починається справжня смуга перешкод. Тут і незрозумілі додаткові суми в платіжках, які виникли нібито через температурні коефіцієнти, і раптово виявлені порушення при підключенні газу, і неполадки з лічильником, і нібито незнання про те, що клієнт пішов до іншого.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
У підсумку "шлюборозлучний" процес може затягнутися на місяці.
Як правило, доведений до відчаю клієнт або повертається під "кріпосне ярмо" колишнього постачальника, або намагається спілкуватися з постачальником очно і по телефону, іноді вдаючись і до непарламентських висловів.
Юристи рекомендують інший шлях
Спілкуйтеся з постачальником тільки за допомогою рекомендованих листів. Причому обов'язково зберігайте всі копії цього листування. Це потім може послужити вагомим аргументом в суді, якщо справа дійде до нього.
Однак, якщо колишній постачальник побачить серйозність ваших намірів, то навряд чи він захоче доводити справу до суду, і зрештою відпустить вас з миром. Загалом, у представленому відео є докладна інструкція, як вийти переможцем із "сутички" з колишнім постачальником газу.
Нагадаємо, в Україні облгази "заднім числом" знизили тарифи на газ. Клієнти були приємно здивовані.