Державний концерн "Укроборонпром" провів успішні випробування нового українського безпілотного літального апарату з дальністю польоту понад 1000 км. Про це розповіла речниця українського оборонного концерну Наталія Сад (у відео про це йдеться з 8 хвилини).
За її словами, корисне навантаження нового українського БПЛА сягає до 75 кг. Більше вона не розповідала ніяких подробиць про цю новинку. З її слів зрозуміло, що випробування пройшли успішно, тобто новий безпілотник практично готовий.
Українські ЗМІ стверджують, що безпілотний літальний апарат, який розробляється фахівцями "Укроборонпрому", буде схожий на іранський дрон-камікадзе Shahed, що використовують російські окупанти для ударів по військових та цивільних об'єктах України. Але вони між собою все ж таки кардинально відрізнятимуться. Чим? Справа в тому, що Shahed - це дрон-камікадзе, тобто одноразовий. А український аналог іранського дрону буде багаторазового використання. Тобто він повертатиметься на свою базу після удару по цілі.
"Укроборонпром" почав активно розробляти нові БПЛА одразу після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських військ. Роботи ще більше активізувалися після того, як російські окупанти почали застосовувати дрони Shahed, закуплені у великій кількості в Ірану.
Існує кілька варантів дрону Shahed. Наприклад, Shahed-129 та Shahed-136. Дрон Shahed-129 оснащується двоциліндровим карбюраторним двигуном і несе до 40 кг вибухівки. Його ціна – від 30 до 50 тисяч доларів. У цього безпілотника автономність польоту становить 24 години. Він може пролетіти до цілі 1700 км при максимальної швидкості 150 км/год. Максимальна висота польоту складає 7300 м.
Зараз на озброєнні ЗСУ є кілька вітчизняних та іноземних безпілотних літальних апаратів (по типу призначення - ударні, розвідувальні, багатоцільові). Один із найкращих з них – турецький ударний БПЛА Bayraktar TB2. Його максимальна швидкість становить 140 км/год, дальність – 1000 км, а тривалість польоту – 10 годин. Це ударний безпілотник. Хоча його також використовують для розвідки.
Серед українських безпілотників потрібно виділити "Лелеку-100" та "Пілум". Перший з них призначений для розвідки, а другий – для завдання ударів по противнику (він може нести боєголовку вагою 2 кг або бомбу, яка планує).
Нагадаємо, раніше стало відомо, що у російських БПЛА використовують французькі тепловізори.