Як заощадити на платі за воду під час війни: прості та законні способи

Автор: Марченко Любов

Плата за воду може бути нижчою завдяки використанню простих і цілком законних способів економії. В середньому один міський житель витрачає близько 2000 літрів води на місяць. Однак у деяких користувачів ця витрата виходить набагато вищою. Фахівці дали поради, як, ні в чому не обмежуючи себе, знизити витрати на воду.

Як заощадити на платі за воду під час війни: прості та законні способи - today.ua

Витрати на комуналку і раніше були больовою точкою більшості українських сімей, а тепер, з початком повномасштабної війни, для багатьох вони стали непідйомними. А тим часом, платити за комуналку все одно доведеться. Якщо не зараз, то принаймні після закінчення війни. І чим менше буде на наших лічильниках кубометрів і кіловат, тим простіше нам все буде сплатити. Наприклад, плату за воду можна знизити завдяки використанню простих і цілком законних способів економії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Способів скорочення витрати води нарахували цілий десяток

Як заощадити на платі за воду під час війни: прості та законні способи

  1. Подбайте про справність усієї сантехніки. Ніде нічого не повинно капати і протікати. Унітаз, що протікає, - це майже 72 000 літрів води на рік, які йдуть у нікуди. А кран, що сочиться, - це зайва витрата до 200 літрів на добу або близько 6 000 літрів на місяць.
  2. Навчіться щільно закривати кран. Навіть з крана, що капає, витікає 24 літри води на добу.
  3. Використовуйте економічну сантехніку. Наприклад, краще відразу встановити унітаз із двома режимами зливу. Коли яким користуватися, неважко здогадатися. Сім'ї з трьох людей це дозволить заощадити близько 15 літрів води на день.
  4. Користуйтеся душем замість ванни. Причому мокнути під душем годинами також не варто. Досить п'яти хвилин, щоб залишатися чистими і свіжими.
  5. При цьому якщо почати приймати душ на 1-2 хвилини менше, ніж зазвичай, то за місяць кожен заощадити до 500 літрів води.
  6. Коли чистите зуби, закривайте кран. Щоб сполоскати рота після чищення зубів, можна попередньо набрати води в склянку. Пам'ятайте, що за три хвилини (стільки в середньому чистять зуби) із незакритого крана в каналізацію йде до 45 літрів води.
  7. Встановіть крани у ванній та на кухні з аераторами. При цьому розсіяний струмінь із крана змиває ще краще, а витрата води виходить меншою.
  8. Пральну та посудомийну машини завантажуйте по максимуму. Для прання можна використовувати режим без додаткового полоскання.
  9. Якщо миєте посуд вручну, спочатку змочіть і намильте весь посуд при вимкненому крані. А потім обполіскуйте його під невеликим тиском води. Завдяки насадці-аератору витрата води при цьому буде невеликою.
  10. Овочі і фрукти мийте у мисці. Це дозволить не тільки скоротити витрати води, але й більш ефективно їх очистити.

Нагадаємо, уряд вирішив, яким буде тариф на електроенергію під час війни.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження