При правильному підході до розпалювання пічки можна заощадити до 60% паливного ресурсу. Як з'ясувалося, тепловіддача дров може бути різною не тільки від різних порід або їхнього різного обсягу, але й від способу укладання.
На вулиці вже холодно, особливо в нічну пору, а отже, настав час обігрівати будинок. Попереду ще ціла зима, а хочеться, щоб і в будинку було тепло, і не розоритися на дровах. Цьогоріч багатьом українцям доводиться освоювати пічне опалення. Як з'ясувалось, обігрів житла від печі - це ціла наука, а палити дрова треба ще вміти.
За правильного підходу можна заощадити до 60% палива. Як з'ясувалося, тепловіддача дров може бути різною не тільки від різних порід або різного їх об'єму, а й від способу укладання полін усередині печі.
Як правильно укласти дрова в печі?
Щоби дрова горіли довше і дали більше тепла, слід правильно укласти деревину. Для цього дрова більшого діаметра потрібно покласти на низ. Відстань між ними у нижньому шарі не повинна бути великою. Зверху, другим шаром укладаються менші дрова. Укладання має бути щільним. Дрібні тріски йдуть останнім, третім, шаром.
Сконструювавши таку споруду у своїй печі, можна переходити до етапу розпалювання. Підпалювати слід верхню частину споруди. При займанні тріски почнуть швидко перегоряти, виробляючи необхідні для обігріву приміщення калорії. Таким чином, процес згоряння дров проходитиме повільніше, що дасть можливість обігріти будинок одним оберемком деревини.
Нагадаємо, використання лісових ресурсів можливе виключно за наявності спеціального дозволу – лісорубного дозволу або лісорубного квитка. Сухі, повалені та мертві дерева або їхні частини, що лежать на землі, є також лісовими ресурсами, що належать державі. За несанкціоновану заготівлю дров передбачено штрафи у розмірі 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.