Як отримати пенсію біженцям під час війни: у Мінсоцполітики розповіли послідовність дій

У зв'язку з воєнними діями в Україні змінився порядок виплати пенсій громадянам, які отримували гроші через Укрпошту.

Як отримати пенсію біженцям під час війни: у Мінсоцполітики розповіли послідовність дій - today.ua

Про зміни розповіло Мінсоцполітики.

Пенсіонери, у яких не змінився життєвий уклад (вони не залишали своїх домівок, не живуть на тимчасово окупованій території та в місцях їх проживання не йдуть бої), отримуватимуть свої виплати, як і раніше.

Нічого також не змінилося для пенсіонерів, які одержують виплати через уповноважені банки. Їм, як і раніше, перераховують гроші на їхню банківську карту, і вони можуть отримати їх або в найближчому банкоматі, або у відділенні свого банку, що працює. Як отримати пенсію біженцям під час війни: у Мінсоцполітики розповіли послідовність дій Якщо ж уповноважений банк з якоїсь причини не зможе виконувати свої функції, його клієнта переведуть на обслуговування в Ощадбанк без відкриття рахунку. Пенсіонера про це сповістять, і він зможе отримати свої гроші у будь-якому відділенні Ощадбанку, пред'явивши паспорт та ідентифікаційний код.

Якщо ж пенсіонер отримував виплати через Укрпошту, то йому потрібно обрати один із таких способів виплати:

  • грошовий переказ через Ощадбанк без відкриття банківського рахунку;
  • переказ Укрпоштою коштів на поштове відділення за новим місцем знаходження або в будь-яке автоматизоване відділення Укрпошти.

У разі зміни місця перебування пенсіонер повинен повідомити про це органи Пенсійного фонду або соцзахисту чи особисто, чи телефоном, чи через особистий електронний кабінет у Пенсійному фонді.

Нагадаємо, українцям автоматично продовжили субсидії і соцвиплати на весь період війни. Повертати отримані гроші після війни не доведеться.

ДЖЕРЕЛОapostrophe