Today.ua

Як переселенцям влаштуватися на нову роботу, якщо вони не звільнені з попередньої

Українці, які були змушені поспішно покинути свої будинки через війну, наразі активно шукають роботу на новому місці. Проте багато хто з них не встиг або не міг звільнитися з колишнього місця роботи. Тому багатьох цікавить, як буде організована робота для внутрішніх переселенців, і як це оформити юридично, щоб не втратити страховий стаж.

Ці нюанси роз'яснили у Держпраці Полтавської області.

Уряд намагається всіляко заохочувати прийом переселенців на роботу. Зокрема, підприємцям, які створять нові робочі місця та приймуть їх на роботу, обіцяють допомогу у розмірі мінімальної зарплати (6500 грн) за кожного прийнятого переселенця протягом двох місяців з дня його працевлаштування на новому місці. При цьому треба, звичайно, грамотно влаштуватися на новому місці, щоб не втратити ні страхового стажу, ні можливих соцвиплат.

Як узаконити трудові відносини на новому місці?

Можна надіслати своєму колишньому роботодавцю заяву про звільнення поштою або за допомогою електронних засобів зв'язку (сьогодні так навіть надійніше).

Якщо зв'язатися з колишнім роботодавцем неможливо, можна влаштуватись на іншу роботу за сумісництвом.

Крім того, згідно з п.3-1 ч.2 статті 16 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", потрібно повідомити страхувальника, щоб робота за сумісництвом тимчасово вважалася основною.

Нагадаємо, під час війни українці, які втратили роботу, можуть претендувати на допомогу з безробіття. Водночас названо умову, за якої можуть позбавити виплати допомоги і статусу безробітного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ