Як оформити пенсію онлайн під час карантину

У Мінсоцполітики нагадали українцям, які наближаються до пенсійного віку, як можна оформити майбутню пенсію, не виходячи у теперішній небезпечний час із дому. Пенсія онлайн - це не складно і цілком доступно будь-якій людині, яка хоча б трішки знайома з комп'ютером та інтернетом.

Як оформити пенсію онлайн під час карантину - today.ua

Ну, а якщо з якоїсь причини знайомство з комп'ютером у вас поки не склалося, на це неодмінно з'явиться час на пенсії. А поки можна попросити про послугу дітей, онуків або просто сусідів.

Отже, під час карантину Мінсоцполітики рекомендує спілкування з Пенсійним фондом та іншими соціальними службами звести до зв'язку онлайн. Все можна оформити через веб-портал ПФ України або через мобільний додаток "Пенсійний фонд".

Що потрібно для того, щоб подати заявку до Пенсійного фонду щодо призначення пенсії онлайн:

  • Перш за все, слід авторизуватись на сайті ПФУ за допомогою електронного підпису або через систему електронної ідентифікації. За допомоги цієї системи можна увійти в особистий кабінет за допомогою банківської карти (BankID) або оператора мобільного зв'язку (MobileID).
  • Після того, як ви пройшли авторизацію в "Особистому кабінеті", слід вибрати розділ "Заява на призначення пенсії", потім заповнити анкету і прикріпити до заяви сканкопіі необхідних для призначення пенсії документів (їхній перелік є на сайті ПФУ).

Як оформити пенсію онлайн під час карантину

  • Далі вказуєте, в якому форматі ви хочете отримати пенсійне посвідчення: у вигляді звичайного паперового зразка або пластикової картки з чіпом. Крім того, потрібно обрати спосіб інформування по етапах обробки заяви.
  • Далі підписуєте заяву електронним підписом і відправляєте в ПФУ.
  • Рішення щодо призначення пенсії приходить у вигляді СМС протягом 10 днів із дня подачі заяви.
  • Стан і результати обробки заяви будуть відображатися в "Особистому кабінеті".

При цьому після отримання повідомлення щодо призначення пенсії, все ж, доведеться піти в сервісний центр для підтвердження і перевірки наданих документів, попереджають у Мінсоцполітики.

Нагадаємо, зараз в Україні проходить верифікація одержувачів пенсій і соціальних виплат. Тим, у кого виявлять переплату, доведеться повернути гроші державі.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua