Як реально заощадити на платі за електроенергію: витрати електрики, про які мало знають

Автор: Марченко Любов

Плата за електроенергію може бути відчутно меншою, якщо знати деякі відомості про роботу побутових електроприладів та усунути зайві витрати. Виявляється, чимало енергії поглинають "вимкнені" електроприлади, які насправді просто перебувають у режимі очікування і потребують постійного підживлення.

Як реально заощадити на платі за електроенергію: витрати електрики, про які мало знають - today.ua

Телевізори

Телевізор навіть у вимкненому стані постійно підживлюється електроенергією. Адже він перебуває у постійній готовності, щоб увімкнутися при першому ж натисканні кнопки на пульті. У такому сплячому стані телевізор "їсть" близько 25 Вт-год електроенергії на добу. Ну а за місяць набирається близько 750 Вт-год.

При цьому, якщо у вас в домі є кілька телевізорів, що буває нерідко, це число можна сміливо множити на кількість цих приладів.

Аналогічно споживають енергію і телевізійні приставки. Як реально заощадити на платі за електроенергію: витрати електрики, про які мало знають

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Комп'ютери і ноутбуки

Ці прилади ми, як правило, ніколи не вимикаємо з розеток. Тому навіть у вимкненому стані вони "накручують" за місяць приблизно по 600 Вт-год.

Побутова техніка із вмонтованим таймером

Така техніка навіть у режимі спокою не припиняє споживати електроенергію. Навіть якщо ця техніка не електрична, а працює на іншому джерелі енергії.

Наприклад, газові духові шафи із таймером. Вони підключені до електромережі і навіть у режимі спокою можуть взяти за місяць до 110 Вт-год.

Зарядні пристрої

Навіть зарядні пристрої, до яких не приєднаний прилад, і які нічого не заряджають, "висмоктують" електроенергію з мережі. Тому просто залишена підключеною до мережі зарядка мобільного телефону, здатна витратити за годину 0,01-0,05 Вт. А зарядний пристрій для ноутбука поглинає ще більше – 0,05-0,1 Вт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чи варто вимикати всю техніку з розетки?

Якщо підсумовувати всі витрати "сплячої" техніки, наприклад, за рік, то виходить, що варто. Звичайно, щодня ходити по кутках і висмикувати до десятка вилок із розеток, а потім знову їх вставляти - ще те задоволення. Однак можна всі наявні вдома прилади або хоча би декілька підключити до одного мережевого фільтра і потім відключати все одним клацанням його вимикача. Втім, не завжди так виходить. Та й часто не хочеться тягнути дроти через кімнати до одного мережевого фільтра.

У цьому випадку залишаються інші ефективні засоби економії електроенергії

  • Привчити себе прати в машині не по одній речі, а накопичувати кілька для повного завантаження та меншої витрати енергії.
  • Води в електрочайнику необхідно підігрівати стільки, скільки вам реально потрібно для однієї чашки чаю.
  • Вимикати електроприлади і джерела світла, які вам зараз не потрібні. Хоча би пультом.
  • Не забувати про включену праску, тому що вона не тільки "їсть" багато енергії, але ще й пожежонебезпечна.
  • По можливості встановити зонний прилад обліку електроенергії та більше використовувати енергію вночі, коли вона вдвічі дешевша.

Нагадаємо, українцям розповіли, як отримати субсидію на оплату електроенергії.