Кабмін ухвалив рішення щодо тарифу на газ у воєнний час

Кабмін вирішив, яким буде тариф на газ для теплових електростанцій у воєнний час. Уряд зобов'язав компанію Нафтогаз постачати газ тепловим станціям за пільговими цінами. Це дозволить утримувати тарифи на електроенергію на існуючому рівні та не підвищувати їх для населення.

Кабмін ухвалив рішення щодо тарифу на газ у воєнний час - today.ua

Компанія "Нафтогаз" буде зобов'язана постачати газ для ТЕС за пільговою ціною 7 гривень за кубометр. Це дозволить виробникам електроенергії і тепла не підвищувати тарифи на свої послуги для населення.

"Надзвичайно важливим фронтом роботи уряду та місцевої влади в умовах війни є забезпечення нормальної роботи об'єктів критичної інфраструктури. Зокрема, тих, хто постачає людям електроенергію, тепло та воду", - сказав Шмигаль.

Кабмін ухвалив рішення щодо тарифу на газ у воєнний час Тому, щоб не підвищувати людям тарифи на електроенергію і тепло, уряд вирішив відпускати тепловим електростанціям газ за пільговою ціною. Більшість цих станцій раніше працювали на вугіллі. Однак у нинішньому опалювальному сезоні, через те, що вугілля було запасено зовсім мало, багато ТЕС були змушені перейти на газ.

І природно, якби цей газ їм довелося купувати за ринковою вартістю, то електроенергія, що виробляється ними, була б за ціною золота. Отже, тариф на газ по 7 гривень за кубометр буде порятунком не лише для них самих, а й для споживачів.

"Це дозволить відповідним підприємствам купувати необхідні обсяги блакитного палива, щоб стабільно продовжувати роботу та постачати українським сім'ям електроенергію, незважаючи на можливі перебої з постачанням вугільної продукції, що також дуже важливо", - сказав Денис Шмигаль.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський анонсував великі податкові послаблення, які держава дасть ФОПам, щоб вони швидше змогли піднятися на ноги після війни.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel