На осінь в армії може розпочатися масова демобілізація: Рада має намір дозволити військовим звільнятися з ЗСУ

Автор: Марченко Любов

В Україні може розпочатися масова демобілізація військовослужбовців уже на початок осені цього року. Рада має намір скоротити обов'язковий термін перебування в ЗСУ під час воєнного стану до 18 місяців. Після цього терміну військовослужбовці зможуть самі вирішувати: залишатися їм в армії чи ні.

На осінь в армії може розпочатися масова демобілізація: Рада має намір дозволити військовим звільнятися з ЗСУ - today.ua

Такі положення містить законопроект №9142, поданий на розгляд Верховної Ради народним депутатом Олексієм Гончаренком.

Цим законопроектом, зокрема, передбачається право військовослужбовців на звільнення із ЗСУ після того, як вони відслужили певний термін. Навіть попри воєнний стан. Автор законопроекту пропонує обмежити цей термін 18 місяцями. Тобто через півтора роки після призову військовослужбовець має право звільнитися з армії. При цьому він може продовжити службу у ЗСУ, якщо матиме таке бажання.

За словами Олексія Гончаренка, такий закон давно назрів. Багато військовослужбовців, які зараз захищають Україну на фронті, вже неодноразово зверталися до влади із запитом на дозвіл звільнитися з військової служби. Люди втомились від війни. Багато з них пішли захищати Україну добровольцями, опинившись на фронті з перших днів війни. Таким чином, вони вже понад рік перебувають у гарячих точках. Причому ніхто не знає, скільки ще продовжиться ця війна, і скільки ще їм доведеться стояти на передовій.

Популярні зараз

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“

"До мене зверталося багато військових, які пояснювали, що ситуація невизначеності термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану", - каже нардеп.

На осінь в армії може розпочатися масова демобілізація: Рада має намір дозволити військовим звільнятися з ЗСУ

Причому заручниками ситуації стали саме ті, хто з перших днів узяв зброю до рук і не мав наміру ухилятися від мобілізації. Але все ж таки є межа людським можливостям, і ці люди зараз на межі.

"Виходить, що держава та суспільство могли покластися на цих людей для свого захисту – натомість ці люди, без чітко прописаних прав і термінів служби, поки не можуть покластися на державу та суспільство. Закликаю якнайшвидше розглянути цей законопроект", – наголосив депутат. 

Якщо Верховна Рада схвалить цей законопроект, то вже до осені, у серпні-вересні, можуть розпочатися масові звільнення із ЗСУ. При цьому, звісно, армію поповнюватимуть за рахунок мобілізованих новобранців. Однак ніхто не знає, скільки людей вдасться мобілізувати, і наскільки боєздатним буде це поповнення.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, парламент опинився перед непростою дилемою: або відхилити цей законопроект і залишити людей служити ще на невизначений термін, або проголосувати за нього і піддати ризику боєздатність армії.

Нагадаємо, у Раді також зареєстрували законопроект, який дозволить звільняти строковиків із військової служби під час дії воєнного стану. Нині вони не мають такого права.

Головне