“Гірша зима в нашій історії“: голова Нафтогазу попередив українців про проблеми

Зима 2022/2023 років буде в Україні найскладнішою за її історію. Про це у своєму новому інтерв'ю розповів Юрій Вітренко, який очолює державну компанію "Нафтогаз України".

“Гірша зима в нашій історії“: голова Нафтогазу попередив українців про проблеми - today.ua

Він зазначив, що удари російських окупантів крилатими ракетами та дронами-камікадзе по об'єктах енергетичної інфраструктури України (по ТЕЦ, ТЕС, електропідстанціях) призводять до відключення електроенергії у більшості областях. Деяким областям довелося за графіком вимикати електрику.

Вітренко наголосив, що російські окупанти наразі вже зруйнували 40% енергооб'єктів в Україні. Тепер їх відновлюють, але на це знадобиться певний час.

Глава Нафтогазу попередив українців, що на них чекає найскладніша зима за всю історію України. Через обстріли, які продовжують здійснювати російські окупанти, можуть бути проблеми з електрикою та опаленням. Споживання газу знизиться на 39,7% - до 11,7 млрд. куб. м.

Раніше президент Володимир Зеленський також попередив українців, що зима буде складною. Він зазначив, що Україна готується до зими – створює запаси газу, вугілля та інших ресурсів.

“Гірша зима в нашій історії“: голова Нафтогазу попередив українців про проблеми

Про те, що зима 2022/2023 років буде "надскладною", говорив й міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Він попередив, що у квартирах українців буде не так тепло, як раніше.

Тим часом, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 7-13 вересня 2022 року, 70% українців стверджують, що їхні домогосподарства готові до можливих проблем з опаленням взимку. 12% українців кажуть, що вони повністю не готові до проблем із опаленням.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, чим запастись, якщо відключать світло, газ та воду.