Today.ua

Холодний лютий 2021: за опалення квартири в київській багатоповерхівці тепловики вимагають більше 30 тисяч гривень

Опалення квартири в звичайній київській багатоповерхівці з деяких пір обходиться її власникові Миколі Прокопенкe в астрономічні суми. В опалювальний сезон йому приходять платіжки, в яких вказані п'ятизначні числа. Рекордною стала платіжка за лютий 2021 року. У ній виставлена сума понад 30 тисяч гривень.

Якщо точніше - 30 279 гривень. Таку суму виставили до оплати за опалення трикімнатної квартири площею 93 квадратних метра. Господар квартири, який кілька років жив за кордоном, але за комуналку платив справно, вже навіть не в шоці від таких цін за тепло. Каже, подібні платіжки йому стали приходити з вересня 2019 року.

"У вересні 2019 з'явився перший" привіт "від Київтеплоенерго: хочуть заднім числом отримати 47 тисяч гривень доплати (незрозуміло за що, всі платежі справно платили до цього)", - розповідає Прокопенко.

З тих пір він воює з Київтеплоенерго, намагаючись відстояти своє право на адекватну плату за опалення квартири. Однак столичні комунальники не мають наміру поступатися своїми позиціями і вимагають у чоловіка, щоби той розплатився за всіма рахунками. А рахунки приходять астрономічні.

Всі суми у місячних платіжках - п'ятизначні

Власник квартири поділився сумами, які були йому виставлені в платіжках тільки за останній опалювальний сезон:

Микола Прокопенко пробує відвоювати своє право на адекватні платіжки ще з кінця 2019 року. Однак його листування з тепловиками ніякого результату не дало. Комунальники стверджують, що в платіжках усе вірно, і мешканець зобов'язаний розплатитися за отриману комунальну послугу.

Торік Микола Прокопенко не зміг приїхати в Україну через епідемію коронавірусу. І ось тепер, нарешті, зміг дістатися до Києва, щоб на власні очі поспілкуватися зі своїми постачальниками тепла.

Найбільше чоловіка збентежила кількість тепла, яка, виявляється, йде на обігрів його житла.

"Наприклад, за лютий 2021 зазначено споживання 18,3022 Гкал - що звичайно ж є,"взятою зі стелі", фантастичною цифрою. Якщо потрібно, то в моєму домі повно квартир аналогічної площі і легко дізнатися, скільки приблизно Гкал тепла максимально може споживати моя квартира (або можна подивитися мої ранні платіжки, наприклад, за 2019 р. - тоді квартира споживала за даними Київтеплоенерго в районі 2 Гкал) ", - розповідає чоловік.

Втім, у Київтеплоенерго пояснили власнику, чому опалення саме його квартири вийшло таким дорогим. Виявляється, вся причина в тому, що у Миколи Прокопенка немає квартирного лічильника тепла. Поки він був за кордоном, інші мешканці встановили в своїх квартирах теплові лічильники і тепер оплачують опалення згідно з їхніми показаннями.

Миколі ж нараховують плату за загальнобудинковим лічильником. Кількість спожитих його квартирою гігакалорій обчислюють як різницю між показником загальнобудинкового і сумарними показами всіх квартирних лічильників. Ось і виходить, що господар без лічильника змушений оплачувати зі своєї кишені всі втрати тепла у багатоквартирному будинку. Співробітники Київтеплоенерго лише розводять руками: так, суми в платіжках позамежні і не цілком справедливі, однак у них - нічого особистого, тільки шкільна арифметика.

"Київтеплоенерго вважає, що шокуючі нарахування в платіжках за тепло, він зробив правильно. Вони послалися на пункт 12 Постанови Кабінету міністрів України від № 630 від 2005 року і на пункт 3 частина 2 ст. 10 Закону України« Про комерційний облік теплової ЕНЕРГІЇ та водопостачання »№ 2119-VIII від 22.06.2017.

По-суті, на сьогоднішній момент - ці пункти в законі № 2119-VIII і постанові КМУ № 630 (говорять про методику підрахунку квартир без лічильників) - це біла пляма, лазівка в законодавстві (і сьогодні це погано працює) ", - говорить власник квартири.

Микола Прокопенко - не перший житель столиці, якого тепловики "ощасливили" такими космічними платіжками.

"Google підказав, що на початку 2020 року, Київтеплоенерго вже виставляв одній мешканці Києва місячну платіжку на 53 тис. грн. Та історія отримала широкий громадський резонанс (з підключенням до ситуації телебачення) ... З того моменту пройшов вже рік і Київтеплоенерго, на жаль, вже забув про свої слова, що: "Одна квартира не повинна й Не може оплачувати ..." Як я бачу - без громадського резонансу, справа з мертвої точки не зрушиться", - поділився чоловік.

Ось тепер він намагається влаштувати той самий суспільний резонанс, стукаючи в двері всіх українських ЗМІ. Здорового глузду в таких сумах за опалення - немає.

Нагадаємо, Микола Прокопенко - не єдиний житель столиці, якому цьгоріч так "повезло" з рахунками за опалення. Такі ж платіжки минулої зими отримували й деякі інші кияни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ