Встановлення опалювальних котлів, а також заміна вікон і дверей допоможуть українцям пережити важку зиму 2023 року. Однак, навіть якщо грошей немає зовсім, і всі ці маніпуляції господарям квартири не по кишені, вони все ж таки можуть і повинні подбати про утеплення своєї квартири. Утеплення квартири – процес дуже багатосторонній, розрахований на різні витрати та різні гаманці.
Про те, що не слід розглядати як варіант утеплення міського житла, і що варто зробити, розповіли експерти.
Що буде марним у міській квартирі
Це - широко розрекламована буржуйка. Для приватного сектору вона, безперечно, може стати порятунком. Однак для багатоквартирних будинків – річ не лише марна, але й дуже небезпечна. Насамперед – тому, що у багатоквартирних будинках не передбачено відведення продуктів згоряння, які в ній утворюються.
"Нікуди вивести продукти згоряння, максимум, витягнути у вікно - але це означає, що до вашого сусіда або у вашу сусідню кімнату ці продукти згоряння залітатимуть", - пояснює голова ГО "Асоціація енергоаудиторів України" Вадим Литвин.
До того ж, буржуйки розжарюються до дуже високої температури, і вони дуже пожежонебезпечні. Тому такий спосіб нагрівання загрожує фатальним результатом.
Що можна зробити для утеплення міської квартири за мінімуму грошових вкладень
Насамперед, потрібно подбати про теплоізоляцію приміщень, а також про максимальний ккд використання тепла.
Доктор технічних наук, проректор Університету Короля Данила Максим Карпаш, зокрема, радить підготуватися таким чином:
1) Поставити екрани, що відбивають тепло, між стіною і батареєю. Їх можна самим виготовити з фольги. Такі екрани можуть збільшити ефективність опалення на 20%.
2)Прибрати штори, що прикривають батареї.
"За кордоном часто їх обрізають на 10 см вище за батарею. Не всі українські господині на це підуть. Але якщо хоча би просто убік відсунути – це дозволить нормально працювати конвекції теплого повітря та підвищить ефективність роботи системи опалення", – пояснив Карпаш.
3) Подбати про максимальну теплоізоляцію вікон і дверей. Якщо немає можливості поставити нові вікна та двері, потрібно хоча би позбутись усіх щілин у вікнах і дверних отворах. Особливо це стосується вхідних дверей. Вікна слід заклеїти липкою стрічкою або скотчем.
4) Обов'язково потрібно утеплити балкон, навіть якщо він засклений. Крізь будь-яку щілину, залишену на зиму, з вашої квартири може "видути" кілька градусів тепла.
Ну і, звичайно, не варто забувати про теплий одяг і теплі ковдри, які допоможуть пережити непростий зимовий час.
І все ж, тим, хто має змогу залишити міста і переселитись на зиму до приватних будинків, радять це зробити. Проте, щоби там без проблем пережити зиму, потрібно запастись дровами, які можна закупити у лісництвах.