Хліб, яйця, гречка, цукор та масло можуть зникнути з полиць АТБ: топ-менеджер корпорації назвав причини

Автор: Марченко Любов

З полиць торгової мережі АТБ вже найближчим часом можуть зникнути продукти, що становлять основу щоденного раціону більшості українців: олія, гречка, яйця, хліб і цукор. Торговельна мережа буде змушена тимчасово припинити їхній продаж до з'ясування питання про формування націнки на ці продукти.

Хліб, яйця, гречка, цукор та масло можуть зникнути з полиць АТБ: топ-менеджер корпорації назвав причини - today.ua

Таку погрозу висловив генеральний директор корпорації АТБ Борис Марков. За словами Маркова, рітейлерів до цього змушує рішення Кабінету Міністрів щодо встановлення максимальної 10%-ї торгової надбавки на роздрібні ціни основних продуктів харчування українців.

Марков вважає, що це "новорічне" рішення уряду не має жодного економічного обґрунтування. Тобто відсоток націнки був призначений чиновниками навмання без попереднього обговорення з представниками торгових мереж. Хліб, яйця, гречка, цукор та масло можуть зникнути з полиць АТБ: топ-менеджер корпорації назвав причини

"Встановлена планка націнки не більше 10% за документом не покриває витрати операторів ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги. Отже, цілком може призвести до призупинення реалізації зазначених продуктів харчування до моменту налагодження всіх процесів та розуміння порядку їхнього ціноутворення", - пише Марков у своєму Facebook.

Популярні зараз

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Втім, і це не найголовніше, вважає топ-менеджер АТБ. Головне - що це рішення уряду ніяк не усуває проблеми високих цін на продукти. Адже ціни зростають не через високі роздрібні націнки (вони якими були, такими й залишаються), а через підвищення собівартості виробництва продуктів, пов'язаного з катастрофічним зростанням цін на енергоносії.

Саме у цій площині треба вирішувати проблему, переконаний Борис Марков.

"До речі, багато виробників вже заявляють про неефективність цієї постанови, яка не вирішує для них базових проблем: витрати на енергоресурси, сировину тощо", - пише Марков.

Проблему високих цін на продукт, звісно, слід вирішувати, переконаний керівник. Однак це потрібно робити виважено та комплексно, попередньо огранізувавши широкі консультації за участю влади, виробників та реалізаторів.

У коментарях до публікації Маркова відзначилося багато небайдужих громадян. Одні беззастережно з ним згодні і кажуть, що нічого іншого не чекали від "влади дилетантів". Інші нагадують, що держрегулювання цін скасували порівняно недавно. Тому рітейлери лукавлять, коли кажуть, що їм потрібен час для переходу на нову систему ціноутворення. А треті переконані, що українській владі давно настав час переходити на позиції економічного патріотизму, і приймати рішення, виходячи з таких позицій.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Що відбувається? Швидке заповнення мережевого ринку імпортом! Він дешевший! Скоро укр виробника не залишиться! Через це проходили Прибалтика, Словаччина, Угорщина...! Є тільки один шлях: прямі вигідні для країни контракти на енергоносії! Патріотизм!!!! Купувати російський газ по 3200 $ патріотично, а по 250 $ ні! Поки політики не припинять займатися політиканством, ми приречені! На жаль...", - пишге коментатор, що назвався виробником.

Нагадаємо, вже у лютому можуть розпочатися відключення газу для деяких промислових підприємств. Таким чином влада намагається скоротити витрати газу в Україні, щоби дати можливість країні хоч якось пройти опалювальний сезон.